23. Septembra 2024.

Zvezda “pregazila” Partizan u derbiju, Endiaj blistao u istorijskoj pobjedi

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana u gostima sa 4:0 u 174. “vječitom derbiju” u okviru devetog kola Superlige Srbije

Više nego rutinska i dominantna pobeda Crvene zvezde u 174. “večitom” derbiju.

Aktuelni šampion Srbije je slavio na gostujućem terenu u meču koji je obeležio Šerif Endiaj.

Napadač crveno-belih postigao je tri pogotka, a na listi strelaca se našao i Silas, novo pojačanje tima iz Ljutice Bogdana.

Dve ekipe su u potpuno različitoj formi i raspoloženju ušle u 174. “večiti derbi”, što se odrazilo i na igru i rezultat.

Crveno-beli su upisali najubedljiviju pobedu u gostima u istoriji derbija dva najveća srpska kluba.

Zvezda je prva zapretila i rešila da preuzme ulogu favorita, što joj se isplatilo kroz rezultat.

Igrao se 21. minut kada je Stefan Kovač napravio nesvakidašnju grešku i igrao rukom u svom šesnaestercu.

Endiaj je preuzeo odgovornost i pogodio sa penala za 0:1.

Ređale su se šanse na obe strane nakon tog gola, ali dugo se rezultat nije menjao.

Taman kada se pomislilo da će se sa jednim golom otići na poluvreme, Zvezda je uspela da zatrese mrežu rivala, u nadoknadi vremena.

Dugo je trajao napad gostiju, a onda je talentovani Maksimović proigrao Silasa.

Zvezdino nedavno pojačanje je precizno šutiralo i postiglo gol za 0:2.

Probao je Stanojević izmenana da promeni stanje na terenu, ali je utisak da se igra Partizana potpuno raspala u drugom poluvremenu.

Gosti su nastavili da stvaraju ogroman broj izglednih šansi, a Endiaj je nastavio da “rešeta” mrežu rivala.

U 55. minutu je Elšnik povukao loptu sa sredine terena, skroz do šesnaesterca Partizana.

Slovenac je proigrao svog napadača, a Endiaj je kroz noge poslao loptu golmanu Jovanoviću za 0:3.

Samo 11 minuta kasnije, novi šok za Partizan.

Ruski fudbaler Jegor Prucev je probio po desnoj strani i odlično centrirao u peterac domaćina, a tamo Endiaj natrčava i smešta je u mrežu za ubedljivih i konačnih 0:4.

Crvena zvezda je ubedljivom pobedom na gostujućem terenu u “večitom derbiju”, samo dodatno utvrdila prvo mesto na tabeli i prednost u odnosu na ljutog rivala.

Zvezda sada ima 22 boda, tri više od Mladosti (uz meč manje), a 11 više od Partizana, koji je ostao na devetom mestu na tabeli Superlige Srbije.