15. Novembra 2023.

Zvezda ponizila Fenerbahče

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Fenerbahče 87:56 u 8. kolu Evrolige.

Bila je ovo treća pobede za tim Janisa Sferopulosa u elitnom takmičenju, dok je turksa ekipa upisala treći poraz.

Crveno-beli su odigrali najbolji meč ove sezone, od samog početka su nametnuli svoj ritam i konstantno bili u prednosti, koja je u jednom momentu imala i plus 30.

Na krilima Miloša Tedosića, crveno-beli su timskom igrom, odličnom obbranom i sjajnom realizacijom potpuno neutralisala sva oružja tima Dimitrisa Itudisa.

Ono što baca mrlju na veliki trijumf jeste povreda Šabaza Nejpira, koji je na početku meča dobio udarac od Tajlera Dorsija, zbog čega j morao u bolnicu jer je nos slomnjen. U finišu meča povredio se i Jago dos Santos, ali još uvek nije poznat stepen povrede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miloš Teodosić sa 18 poena, dok je Džoel Bolomboj postigao 14, a Nemanja Nedović dodao je 12.

U ekipi Fenerbahčea istakao se Najdžel Hejs-Dejvis sa 12 poena.

Zvezda je meč u punoj Beogradskoj areni počela vrlo dobro. Već na samom početku tim Janisa Sferopulosa pokretljivom i čvrstom odbranom, predvođenom Lukom Mitrovićem naterao je igrače Fenerbahčea na teška rešenja u napadu.

Upravo iz dobre odbrane crveno-beli su u tranziciji lako dolazili do rešenja i postepeno uvećavali prednost. Raspoloženi u napadu bili su Jago dos Santos i Džoel Bolomboj, pa je domaćin na veliku radost posle prvih 10 minuta imao dvocifrenu prednost – 28:16.

U istom ritmu nastavili su crveno-beli i u nastavku, dok su gosti imali dosta problema u organizaciji napada. Ulaskom Miloša Teodosića koji je u drugoj četvrtini bio najupečatljiviji igrač na parketu, Zvezda je dobila na fluidnosti u organizaciji napada, pa čak stigla i do 20 poena prednosti – 43:23, a na poluvreme otišla s prednošću od 45:26.

Zvezda je lošije počela drugo poluvreme, rešenja u napadu nije bilo, zabeležili su i tri izgubljene lopte, što je na drugoj strani rezultiralo trojkama Najdžela Hejs-Dejvisa, pa je Fenerbahče prišao na 13 poena zaostatka – 49:36. Crveno-beli uspeli su taj nalet gostiju da zaustave i u poslednjih pet minuta treće četvrtine ih svede na svega četiri postignuta poena, dok je s druge strane postigla 11 za vođstvo od 60:40.

Početak poslednje deonice doneo je praktično odgovor o pitanju pobednika duela, pošto je posle trojki Tobija, Davidovca, a potom i Lazarevića stekla 30 poena prednosti.

Pored ubedljive igre i trijumfa, utisak su ostavile i povrede Šabaza Nejpira u prvom minutu meča, koji je dobio udarac u glavu prilikom borbe za loptu, kao i Dos Santosa na kraju treće četvrtine. Brazilac je uz pomoć fizioterapeuta tima odnet s terena, a povredio je desnu nogu.

Crveno-beli 14. su na tabeli Evrolige sa tri pobede i pet poraza, dok je Fenerbahče peti sa pet pobeda i tri poraza.