Crvena zvezda – TSC 4:1 (1:1)
Bukari 45+2, 61, 75, Kanga 69 – Đakovac 20
Stadion: Rajko Mitić (Beograd)
Sudije: Srđan Jovanović

U meču odluke protiv TSC-a im je bio potreban samo bod, a crveno-beli su u okviru prvog kola plej-ofa slavili rezultatom 4:1 Superlige Srbije.

Domaćin je i pre ovog meča već viđen kao novi/stari šampion, te su nešto opušteniji ušli u meč u odnosu na protivnika.

Gosti iz Bačke Topole su u borbi za drugo mesto, te su od prvog minuta krenuli sa visokim presingom i tako iznenadili igrače Zvezde. Početni minuti su im u potpunosti pripali, a igralo se pretežno na polovini Zvezde.

Upravo je to trenutak koji je prelomio ostatak meča, barem prema onome što smo videli u nastavku. A, videli smo samo jedan tim.

Doduše, ponovo je prvi zapretio TSC kada je Saša Jovanović iz izgledne prilike loše šutirao i možda bi sve bilo drugačije da je na bolji način iskoristio centaršut Cvetkovića.

Umesto toga, Bukari je postigao svoj 10. gol u ligi ove sezone i tako u samo nekoliko minuta u potpunosti preokrenuo rezultat. Razigrala se Zvezda nakon tog gola i ubrzo smo od 1:1 stigli do 4:1.

Pešić je preuzeo ulogu organizatora igre i posle asistencije Bukariju u 51. minutu za njegov drugi gol, odložio loptu Kangi za najlepši pogodak na meču u režiji Gabonca.

Konačan rezultat je svojim trećim golom na meču postavio Osman Bukari u 75. minutu igre.

Sa ovom pobedom, aktuelna generacija se izjednačila sa onom koju je u sezoni 1976/1977. predvodio legendarni trener Gojko Zec, a koja je jedina u istoriji “crveno-belih” osvojila titulu šampiona šest kola pre kraja prvenstva.

U narednom kolu ih očekuje “večiti” derbi koji će, barem za njih biti bez rezultatskog značaja, ali je istovremeno i najveća u srpskom fudbalu.

TSC nastavlja svoju trku za drugo mesto koje bi mogao da preuzme Čukarički ukoliko slavi protiv Partizana. Već u narednom kolu se TSC sastaje sa ekipom sa Banovog brda.