9. Januara 2024.

Zvezda nestala u završnici u Lionu, ASVEL “stotkom” ispratio crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ASVEL-a sa 100:91, u Lionu u meču 20. kola Evrolige

Delovalo je da Crvena zvezda ima dovoljno i potrebno da savlada francusku ekipu na gostovanju, ali je u završnici poklekla i doživela poraz.

Ušla je srpska ekipa dobro i raspoloženo u meč, vođena vezanim trijumfima nad Fenerom i Partizanom.

Nakon uvodnog odmeravanja snaga, crveno-beli su zaigrali bolje i energičnije na obe strane terena.

To se brzo odrazilo i na rezultat, pošto je tim Janisa Sferopulosa imao devet poena prednosti u prvoj deonici.

Ipak, ASVEL je u finišu prve i početkom druge četvrtine, napravio seriju 11:0 i došao do preokreta.

Usledila je rovovska borba za svaku loptu i svaki koš do kraja susreta.

Nijedan tim nije dozvolio protivniku da stekne osetniju prednost, a čitavim tokom drugog poluvremena vladala je rezultatska klackalica.

Meč je ušao u neizvesnu završnicu, u kojoj je ASVEL uspeo da surovo kazni periode igre u kojima se Zvezda mučila u organizaciji napada.

Na krilima Lija, Endiaja i Džeksona, domaća ekipa je odbila nalete i pokušaje Crvene zvezde, te zadržala prednost i upisala pobedu.

Nedović je sa 26 poena bio najefikasniji u redovima Crvene zvezde, dok je Jago završio meč sa 16 poena.

Francuski tim do pobede su vodili Li 23 i Lovernj sa 17 poena.

ASVEL-u je ovo tek četvrta pobeda ove sezone u 20 mečeva u Evroligi.