3. Maja 2024.

Zvezda je šampion, titula “ovjerena” protiv TSC-a

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su titulu u Superligi Srbije, pošto su savladali TSC sa 2:1 u meču 33. kola domaćeg prvenstva

Sedmi uzastopni put su crveno-beli šampioni elitnog ranga srpskog fudbala.

Izabranici Vladana Milojevića savladali su TSC i tako matematički obezbedili prvo mesto i trofej u domaćem takmičenju.

Crvena zvezda je tako stigla do rekordnog, 35. naslova prvaka države.

Sva tri gola u susretu odigranom na stadionu “Rajko Mitić”, viđena su u drugom poluvremenu.

Igrao se 55. minut kada je Hvang uposlio Olajinku, a ovaj poslao loptu u mrežu za 1:0.

Samo pet minuta kasnije, gosti iz Bačke Palanke priredili su odgovor.

Ćirković se našao u ulozi asistenta, a Milosavljević doneo izjednačenje TSC-u.

Gol koji je doneo pobedu Zvezde i “overio” titulu crveno-belima, postigao je Endiaje u 75. minutu.

Uprkos uzbuđenjima na obe strane terena, rezultat se do kraja meča nije menjao.

Četiri kola pre kraja Superlige Srbije, Zvezda ima 14 bodova prednosti u odnosu na Partizan, koji je pretrpeo peti uzastopni poraz, ovoga puta od Vojvodine u Beogradu.

Što se tiče ekipe TSC-a, oni ostaju na trećem mestu sa 66 bodova, četiri manje od drugoplasiranih crno-belih.

Pored titule u domaćem prvenstvu, Crvena zvezda ima šansu da odbrani i “duplu krunu”, pošto se u finalu Kupa Srbije sastaje sa ekipom Vojvodine.