22. Oktobra 2024.

Zvezda doživjela “petardu” – Monako bolji od srpskog šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su još jedan ubedljiv poraz u Ligi šampiona ove sezone, i upisali ukupno 12. uzastopni poraz na gostovanjima u elitnom takmičenju

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras na gostovanju Monaku rezultatom 5:1 u utakmici trećeg kola Lige šampiona. Crveno-beli su i dalje bez bodova, dok Monako ima sedam i blizu je prolaska dalje.

Monako je poveo u 20. minutu golom Takumija Minamina, nakon neuspele ofsajd zamke i greške Silasa, a samo sedam minuta kasnije izjednačio je Šerif Ndiaje iz penala, koji je sam i iznudio.

Novu prednost domaćinu doneo je švajcarski reprezentativac Brel Embolo pogotkom u 45+4. minutu.

Treći pogodak za Monako fantastičnim udarcem sa više od 30 metara postigao je Vilfrid Singo u 54. minutu. Embolo je samo dva minuta kasnije postigao još jedan gol, ali ga je VAR poništio zbog igranja rukom. Ipak, nije se dugo čekalo na četvrti, a posle serije grešaka Zvezdinih igrača ponovo je strelac bio Minamino u 70. minutu.

Vladan Milojević morao je da menja već u petom minutu jer se povredio Bruno Duarte, a unesto njega je ušao Dalsio.
I ti nije sve, u finišu meča teren su zbog povreda napustili Ndiaje i Piter Olanjinka.

U poslednjih desetak minuta crveno-beli su igrali sa igračem manje, jer je prethodno Milojević izvršio svih pet izmena, pa je kao “logičan” sled stigao i peti gol, a strelac je bio Magnes Aklijuš u 90+7. minutu.

Srpski šampion u četvrtom kolu 6. novembra dočekuje Barselonu, dok će Monako dan kasnije gostovati Bolonji.