2. Marta 2023.

Zverev prvi do polufinala

Trenutno 18. igrač sveta je bio bolji od Lorenca Sonega nakon dva seta (7:6, 6:4) nakon sat i 53 minuta igre. Tako se plasirao u prvo polufinale još od Rolan Garosa prošle godine kada je doživeo tešku povredu.

Bio je to njegov ukupno drugi susret sa italijanom, a slavio je i u prvom u meču koji se pre dve godine igrao u Monte Karlu.

Zverevu je u oba seta bio potreban po jedan brejk. Silovito je ušao u susret i već u prvom gemu susreta imao priliku da oduzme servis protivniku koju ne koristi.

Sonego se identično revanširao i u prvom servis gemu Nemca imao tri brejk lopte, ali je Zverev uspeo da se odbrani i svoju sledeću (u “prelomnom” 10. gemu) iskoristi i osvoji prvi set.

Zverev je iz prve šanse uzeo brejk u petom gemu drugog seta, ali se u sopstvenom servis gemu za pobedu dopustio protivniku da još jednom ima tri brejk lopte. Sonego ih još jednom ne kosi, a Zverev prolazi dalje nakon prve meč lopte i vezanih pet poena.

Njega u polufinalu očekuje bolji iz duela Rubljeva i Van de Zandšulpa.