Meksička mornarica, u koordinaciji sa Obalskom stražom Sjedinjenih Američkih Država, zaplijenila je približno 188 paketa sa nekoliko tona sumnjivog kokaina tokom operacija pomorskog nadzora i bezbjednosti, saopšteno je iz Sekretarijata mornarice.
Zapljena je izvršena zapadno od ostrva Klarion, izvan ekskluzivne ekonomske zone, na osnovu razmene informacija i uz angažovanje jedinica meksičke mornarice, američke Obalske straže (USCG) i Zajedničke međuagencijske radne grupe Južne komande (JIATF-Jug), u okviru bilateralne i međunarodne saradnje u borbi protiv nezakonitih aktivnosti na moru, navedeno je u saopštenju vlade.
Tačna težina zaplenjene droge biće naknadno utvrđena.
Iz Sekretarijata mornarice navode da su ove aktivnosti dio stalnih operacija pomorskog i vazdušnog nadzora s ciljem sprečavanja kriminalnih djelatnosti i očuvanja vladavine prava u meksičkim pomorskim zonama, uz značajan udar na finansijsku strukturu kriminalnih grupa.