11. Februara 2023.

Žalgiris se izjednačio sa Partizanom, PAO pao uz zvuk sirene

Tim iz Kaunasa je prekinuo niz od tri poraza i vratio se u borbu za Top 8 fazu.

Ovim trijumfom, izjednačio se u skoru upravo sa Baskonijom, ali i Partizanom tako da te ekipe imaju učinak 13-11.

Utakmica je bila neizvesna od početka do samog kraja, timovi su se smenjivali u vođstvu, a razlika nije išla na više od nekoliko poena.

Žalgiris je najbolji bio kada je to bilo najpotrebnije, napravio je seriju 6:0 u finišu i stigao do pobede.

Šmits je predvodio domaće sa 20 poena i pet skokova, Ulanovas je imao 16, uz četiri skoka i pet asistencija, dok je Brazdeikis ubacio 15 poena.

Kod Baskonije najefikasniji je bio Hauard sa 15, Kotsar je dodao 12, a Giedraitis 11, uz šest skokova.

Vanja Marinković je meč završio sa sedam poena, dva skoka i jednom asistencijom.

Košarkaši Valensije savladali su kao gosti Panatinaikos rezultatom 92:91, u poslednjem meču 24. kola Evrolige.

Utakmicu je rešio Kris Džons, koji je posle finte šuta, pogodio trojku uz zvuk sirene i tako utišao halu u Atini.

Tim Dejana Radonjića nije uspeo da se revanšira španskoj ekipi i “sapletne” je u trci za Top 8 fazu.

Panatinaikos je sada na skoru 8-16, dok je Valensija na 13-11, učinak kakav imaju još Partizan, Baskonija i Žalgiris.

“Zeleni” su imali prednost manje-više tokom čitavog prvog poluvremena, ali je Valensija, na momente, u trećem kvartalu preuzela vođstvo.

Poslednja četvrtina donela nam je rezultatsku klackalicu, a domaćima je Pariz Li mogao da bude zlata vredan.

Promašena slobodna bacanja u završnici koštala su skupo Panatinaikos.

Valensija je preko Džonsa u poslednjoj sekundi stigla do preokreta i velike pobede.

Upravo je on bio najefikasniji kod pobednika sa 24 poena, pet asistencija i četiri skoka.

Ispratili su ga Aleksander sa 16, Klaver sa 13, odnosno Pradilja sa devet poena.

Kod Panatinaikosa Li je imao 25 poena i sedam dodavanja, Gudaitis dabl-dabl, sa 23 poena i 10 skokova, Tomas je ubacio 13, a Bejkon 10, uz tri skoka i pet asistencija.