14. Jula 2023.

Žaber izbacila Sabalenku za finale Vimbldona

Ons Žaber plasirala se u finale Vimbldona, pošto je poslije preokreta bila bolja od Arine Sabalenke.

Ona je u polufinalu slavila 6:7 (5), 6:4, 6:3 i posle dva sata i 22 minuta zakazale je finale sa Čehinjom Marketom Vondrušovom, koja je bila bolja od Eline Svitoline sa (6:3, 6:3).

U kvalitetnom meču teniserka iz Tunisa uspela je da preokrene rezultat protiv druge igračice sveta, koja je posle skoro sat igre i velike borbe dobila prvi set u taj-brejku, iskoristivši drugu set loptu.

Usledio je odgovor Žaber, iako je ona bila ta koja je u drugom delu igre prva izgubila servis i dozvolila Sabalenki da povede 4:2. Ušla je šesta igračica sveta u seriju, vezala je četiri gema i došla do izjednačenja u setovima.

Žaber je bila nezaustavljiva u trećem setu, povela je sa 5:2 i u osom gemu imala je priliku da stavi tačku na meč. Nije iskoristila dve meč lopte, a onda je Sabalenka iskoristila drugu šansu za gem i smanjila na 5:3.

Igračica iz Tunisa sve greške je popravila u narednom servis gemu, kada je iskoristila petu meč loptu za finale Vimbldona.

Žaber će igrati za petu titulu u karijeri i prvi grend slem, ovo joj je treće finale na najvećim turnirma,

Finale sa Čehinjom Marketom Vondrušovom igra se u subotu od 15.00.