19. Januara 2024.

Vučević “rastužio” Rajakovića, Branson dominirao u “Medison Skver Gardenu”, Micić pogodio dva šuta

Košarkaši Čikaga slavili su kao gosti u Torontu (116:110), u meču NBA lige.

Tim Darka Rajakovića nije uspeo da ponovi partiju od večeri pre i duela sa Majamijem, pa je pretrpljen i 26. poraz u sezoni.

Sa druge strane, Bulsi su ostvarili 20. trijumf, pre svega zahvaljujući Nikoli Vučeviću, koji je popunio sve kolone.

Imao je Nikola na kraju 24 poena, 13 skokova i sedam asistencija, te tako bio najefikasniji u redovima pobednika.

Adekvatno su ga ispratili Demar Derozan sa 22 poena, sedam skokova i šest asistencija, odnosno Kobi Vajt sa 21 poenom i osam skokova.

Kod Reptorsa, Skot Barns je ubacio 31, uz to je imao sedam skokova i pet asistencija, Er-Džej Beret je dodao 17, uz šest skokova, dok je Brus Braun na debiju imao učinak od 15 poena, sedam skokova i jedne asistencije.

Čikago je vrlo brzo stekao +14, ali je Toronto uspeo da se vrati, u jednom trenutku tokom prvog poluvremena čak i povede.

Slična priča bila je i u nastavku, Reptorsi su u poslednjoj četvrtini u nekoliko navrata i vodili, ali su gosti serijom 13:3 prelomili ovaj meč u svoju korist.

Košarkaši Njujorka slavili su protiv Vašingtona rezultatom 113:109, uz fenomenalnu partiju Džejlena Bransona.

Branson je predvodio Nikse sa 41 poenom, osam skokova i isto toliko asistencija, te tako bio najzastlužniji za novi, 25. trijumf u sezoni.

Tim iz prestonice je upisao i osmi poraz na poslednjih devet utakmica.

Prve tri četvrtine bile su apsolutno izjednačene, a timovi su se smenjivali u vođstvu, sve do pred kraj trećeg kvartala.

Tada su domaći napravili seriju 8:0, Vizardsi su se opet vratili na posed zaostatka, ali su Niksi još jednom uspeli da pobegnu i naposletku slave.

Pored Bransona, standardno, Džulijus Rendl je imao 21 poena, osam skokova i pet asistencija, Anunobi je dodao 19, uz sedam skokova, a isti poenterski učinak je ostvario i Donte Divinčenco.

Na drugoj strani, Džordan Pul je ubacio 24, Marvin Begli 20, uz 11 skokova, Kajl Kuzma je upisao 15, baš koliko i Deni Avdija.

Izraelsko-srpski košarkaš je bio iznad granica svog proseka, a ostvario eje još i osam skokova i jednu asistenciju.

Košarkaši Oklahome savladali su kao gosti Jutu rezultatom 134:129, a priliku da igra dobio je i Vasilije Micić.

Doduše, trener Tandera nije bio preterano darežljiv prema srpskom plejmejkeru, koji je na terenu proveo tek oko šest minuta.

Za to vreme je ubacio šest poena, po dva puta je bio precizan za dva i sa linije penala, a upiaso je i jednu asistenciju.

Aleksej Pokuševski je čitav meč presedeo na klupi za rezerve.

Najefikasniji je bio Šaj Gildžes-Aleksander sa 31 poenom, šest skokova i isto toliko asistencija, a veliku pomoć je imao i u saigračima.

Džejlen Vilijams je meč završio sa 27 poena i osam asistencija, Džoš Gidi je ubacio 20, te uz to imao 10 skokova i šest asistencija, Kejson Volas je dodao 16, a Čet Holmgren 15 poena, uz po pet skokova i asistencija.

Kod Jute su se istakli Kolin Sekston sa 31 poenom i sedam asistencija, Lauri Markanen je dodao 26, uz devet skokova, a Džon Kolins 21 poen.

Oklahoma je u ranoj fazi utakmice stekla +19, što je zapravo bila najveća prednost na ovom susretu.

Džezeri su tokom treće četvrtine izjednačili rezultat, ali nisu mogli dalje od toga, pali su u nastavku.

Oklahoma je sada na skoru 28-13, dok je Juta upisala tek drugi poraz na poslednjih 11 mečeva i njen učinak je 21-20.