5. Augusta 2026.

Vozinja (40) predstavljen: “Uvijek sam vjerovao da pripadam velikom klubu”

Golman reprezentacije Zelenortskih ostrva Vozinja, jedan od najzapaženijih čuvara mreže na prethodnom Svjetskom prvenstvu, karijeru nastavlja u čileanskom velikanu Kolo Kolu.

Četrdesetogodišnji čuvar mreže privukao je veliku pažnju na Mundijalu, gde je bio jedan od najzaslužnijih za istorijski plasman svoje reprezentacije u nokaut fazu. Zelenortska ostrva su prošla grupu, a potom su u šesnaestini finala minimalnim rezultatom eliminisana od Argentine.

Vozinja je u Kolo Kolo stigao kao slobodan igrač nakon rastanka sa portugalskim Čavesom, a tokom karijere nastupao je i za klubove iz Angole, Kipra, Moldavije i Slovačke.

“Iako sam igrao u manjim ligama i za klubove koji nisu bili evropski velikani, oduvek sam verovao da pripadam velikom klubu. Kada je stigao poziv Kolo Kola, nije bilo dileme. Imao sam više ponuda, ali je ovaj klub od početka bio moj prvi izbor”, rekao je Vozinja.

Na svom prvom Svetskom prvenstvu reprezentacija Zelenortskih Ostrva osvojila je drugo mesto u grupi H, remiziravši sa kasnijim svetskim prvakom Španijom (0:0), Urugvajem i Saudijskom Arabijom.

“Svetsko prvenstvo je najveća stvar koja mi se dogodila u fudbalu, ali je to sada iza mene. Dolazak u Kolo Kolo, klub ogromne tradicije, predstavlja vrhunac moje klupske karijere”, poručio je iskusni golman.

B92.

Podijeli vijest na: