3. Oktobra 2024.

Vlahović vodio Juve do preokreta, Realu ne pomaže ni Mbape

Fudbaleri Juventusa pobijedili su u gostima Lajpcig sa 3:2, a glavnu ulogu odigrao je Dušan Vlahović

Dva puta je Juve gubio, imao i igrača manje čitavih pola sata, ali je uspeo da dođe do trijumfa u Lajpcigu.

Benjamin Šeško je doneo domaćinu prednost u 30. minutu, ali je izjednačio Dušan Vlahović u 50.

Devet minuta kasnije, Juve je ostao sa desetoricom na terenu, pošto je isključen golman Di Gregorio.

Lajpcig je ponovo poveo u 65. minutu, kada je Šeško postigao novi gol, sada sa bele tačke.

Ipak, i sa igračem manje, Juventus je došao do preokreta.

Fantastičnim golom Vlahović je doneo izjednačenje u 68. minutu, a pobedu je obezbedio Fransisko Konseisao u 82. minutu.

Aston Vila je odigrala prvi meč u Ligi šampiona na svom terenu, i to protiv velikog Bajerna.

Prvi gol ekipe iz Birmingema je poništen u VAR sobi, ali zato nije drugi – sjajan gol postigao je Džon Duran u 79. minutu za veliku pobedu.

Benfika je na svom terenu bila ubedljiva protiv Atletika – 4:0, dok su Dinamo Zagreb i Monako odigrali 2:2.

Liverpul je bio siguran na svom terenu protiv Bolonje – 2:0, dok je Real poražen na gostovanju Lilu sa 1:0.

Madriđanima nije pomogao ni oporavljeni Kilijan Mbape, koji je igrao od 57. minuta.