4. Februara 2023.

Virtus bez Teodosića srušio Asvel, Baskonija prejaka za PAO

Virtus je ovo duplo kolo završio sa stoprocentnim učinkom jer su nakon pobede nad Zvezdom u Virtus Areni nadigrali Asvel u Vilerbanu.

Na ovom meču nisu mogli da računaju na Miloša Teodosića, ali su ipak odigrali kvalitetan meč i došli do 10. pobede u šampionatu, dok Asvel ostaje na 8-13 sa sve manjim šansama za prolaz.

Asvel je, podsetimo, ove nedelje u utorak poražen od Partizana u Beogradu i to ubedljivo, a onda su i na svom parketu izgubili od Virtusa.

Marko Belineli je odigrao veoma dobar meč i upisao 21 poen, a posebno se istakao u prvom poluvremenu kada je nosio Virtus do dvocifrenog vođstva.

Imali su 21:14 na kraju prvog kvartala, a onda sledi serija Asvela koji sa 37:39 završava poluvreme, da bi u nastavku sve išlo na ruku Serđa Skariola i njegovih izabranika.

Asvel je promašivao otvorene šuteve, a bez tih koševa ne možete mnogo da učinite.

Na kraju ubedjiva pobeda i zaslužena pobeda Virtusa za koju je Belineli bio najzaslužniji sa 21 poenom, dok su sa po 10 bili dvocifreni Kordinije i Šengelija.

U redovima Asvela, 15 poena je upisao Nando de Kolo, 11 Jusufa Fal, a 10 Amine Nua.

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Anadolu Efes rezultatom 76:70 u utakmici 23. kola Evrolige.

Taj rezultat raduje i Partizan, pošto je turski tim sad ispod crno-belih na tabeli sa skorom 11-12, dok Partizan ima jednu više pobedu i trenutno je u zoni koja vodi u plej-of.

Olimpijakos je tokom celog susreta vodio, početnom serijom 8:0 i kasnije je održavao razliku.

Ona je u drugom poluvremenu išla i do 16 poena, a u poslednjoj deonici je Efes uspeo da dođe do -4.

Ipak, domaći su priveli meč kraju i stigli do deobe prvog mesta sa Real Madridom sa korom 16-7.

Najefikasniji igrač susreta bio je Saša Vezenkov sa 23 poena. Lunis je imao 13, a Fal i Mekisik po 10 poena u pobedničkom taboru.

U turskoj ekipi po 10 poena imal isu Rodrig Buboa, Elajdža Brajant, Šejn Larkin i srpski reprezentativac Vasilije Micić.

Košarkaši Fenerbahčea slavili su trijumf nad Albom iz Berlina rezultatom 101:86 u meču 23. kola Evrolige.

Tim Dimitrisa Itudisa se vratio na pobednički kolosek u elitnom takmičenju, posle dva vezana poraza.

Najzaslužniji za to bili su Najdžel Hejs sa 24 poena i 11 skokova, Džonatan Motli sa 18 poena, te Karsen Edvards sa 13.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić ubacio je 12 poena uz tri uhvaćene lopte.

U poraženom sastavu najviše se istakao Vetzel sa 13, te Zusman sa 12 poena.

Fener sada ima skor 14-9, dok je Alba na poslednjem mestu sa 6-17.

U derbiju večeri Monako je dočekao Real, a Madriđani su posle neizvesne završnice odneli kući trijumf rezultatom 95:91.

Real je sada na vrhu Evrolige sa 16 pobeda i sedam poraza, dok Monako ima skor 14-8.ž

Najefikasniji igrač susreta bio je Mario Hezonja, koji je bio nezaustavljiv sa 30 postignutih poena.

Pratio ga je Džanan Musa sa 14, Gabrijel Dek sa 13, te Serhio Ljulj sa 10 poena.

U timu Saše Obradovića Majk Džejms je ubacio 23, Eli Okobo 16, a Dialo je kompletirao dvocifrene igrače sa 15 pogodaka.

Košarkaši Baskonije savladali su Panatinaikos rezultatom 95:90 u utakmici 23. kola Evrolige.

Iako je grčki tim utakmicu otvorio serijom 10:0, Španci su u nastavku uspeli da preokrenu i već na poluvremenu vode sa 52:38.

Razlika je početkom treće deonice bila +20 i već tada je pobednik bio poznat.

PAO je u završnici uspeo da se vrati, ali je bilo prekasno za novi preokret.

Najbolji pojedinac susreta bio je Markus Hauard sa 24 poena, dok je je Met Kostelo imao 16 poena, a Vanja Marinković 14.

U ekipi Panatinaikosa Vilijams je imao 19, a Bejkon, Li i Papajanis po 16 postignutih poena.

Baskonija se ovom pobedom izdvojila ispred Partizana sa skorom 13-10.

Ekipa Dejana Radonjića je pala na 16. mesto sa skorom 8-15.