5. Maja 2026.

Velika promjena u Đokovićevom timu

Novak Đoković se vraća na teren poslije pauze uslijed oporavka od povrede lakta. A pred završnicu sezone na šljaci dobio je pojačanje u timu na bitnoj poziciji.

U pitanju je novi fizioterapeut Karlos Košta. To je velika promena s obzirom da se zna da je tu ulogu obavljao godinam Miljan Amanović.

Portugalac nije potpuno nepoznato lice Novaku Đokoviću. Njih dvojica zajedno su radili i tokom Indijan Velsa, tako da je ovo logičan sled i formalizovanje saradnje.

Novak Đoković nije prvi klijent Košte među teniserima. Sarađivao je između ostalih i sa Anom Ivanović, Tomijem Hasom, Tomašom Berdihom, Žoaom Sousom. Dugogodišnji je član medicinskog tima Dejvis i Fed kup ekipa Portugalije.

Njegova ekspertiza prevazilazi okvire klasične fizioterapije – dodatno se usavršavao u tradicionalnoj kineskoj medicini, strukturnoj osteopatiji, kao i u oblastima sportske medicine i fitnesa, što se uklapa u Đokovićev sveobuhvatan pristup zdravlju i pripremi.

Sportklub.rs

Podijeli vijest na: