28. Augusta 2023.

Već imamo veliko iznenađenje na US openu

Čehinja Kristina Muhova plasirala se u drugo kolo US Opena poslije pobjede nad Australijankom Storm Hanter sa 6:4: 6:0.

Meč je trajao svega 66 minuta, a Čehinja je opravdala ulogu favorita i na kraju je odnela pobedu u ovom meču.

Pet brejkova smo videli u prvom setu, a jedan više je napravila Čehinja.

U drugom setu je stvar bila jasnija, jer je Muhova sa tri brejka dobila set sa nulom.

Sledeće kolo će igrati protiv pobednice meča Frehi Navaro.

Beloruskinja Viktorija Azarenka je sa 6:1, 6:2 savladala Francuskinju Fero.

U oba seta Azarenka nije davala nadu svojoj rivalki da bi mogla da se vrati u meč. U prvom setu je napravila čak četiri brejka, a u drugom tri, što je bilo dovoljno da se plasira u drugo kolo, gde će igrati protiv bolje iz meča Džu-Šerif.

Već smo videli prvo iznenađenje na US Openu u ženskoj konkurenciji.

Osma nositeljka Grkinja Marija Sakari eliminisana je u prvom kolu četvrtog Gren slema u sezonu od Španjolke Mesarove sa 6:4, 6:4.

Oba seta su bila veoma uzubudljiva i neizvesna. U prvom smo videli tri brejka, da bi u drugom jedan bio dovoljan da se pobedi Marija Sakari, koja je tako šokirala svoje navijače.