11. Marta 2023.

Vaterpolisti Srbije izgubili od Grčke

Najeifkasniji u selekciji Srbije bili su Strahinja Rašović sa pet, odnosno Dušan Mandić sa četiri gola.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Ionis Funtulis, Konstantinos Genidunas, Stilanos Argiropulos i Konstatinos Kakaris sa po tri gola.

Grčka je dominirala do sredine treće četvrtine. Odlična realizacija igrača više omogućila je rivalu da krajem prve i u drugoj četvrtini napravi seriju 6:0, povede 8:2 da bi post Srbije prekinuo svojim trećim golom Dušan Mandić 58 sekundi pre velikog odmora.

Imao je protivnik 10:4 u trećem delu i činilo se da bi srpski tim mogao da doživi ubedljiv poraz. Međutim, izabranici Uroša Stevanovića su zaigrali daleko bolje, a ton je davao Strahinja Rašović koji je u trećih osam minutatri puta bio precizan.

Probudio se u napadu Lukić I posle tri četvrtine bilo je 9:13.

Bolja igra je pokazana i u završnom delu. Istina, nije bilo snage da se napravi potpuni preokret.

Iskusniji Grci su odolevali, Srbija je prilazila na minus od dva gola, preko Strahinje Rašovića i Lukića (12:14). Tada je na scenu stupio Genidunas, pogodio je iz teške pozicije a zatim i iz peterca. Pitanje pobednika je bilo rešeno ali su Ranđelović i Janković do kraja utakmice učinili da poraz bude sa manjom razlikom.

U narednoj rundi koja je na programu 11. marta, snage će odmeriti Crna Gora i Srbija, odnosno Grčka i Australija.

Srbija je druga na tabeli grupe B sa dva boda, koliko ima i Grčka koja je treća.