22. Novembra 2023.

Urugvaj preko Nunjesa došao do nova tri boda

Urugvaj nastavlja da beleži sjajne rezultat na startu kvalifikacija.

Sada su Urusi sa 3:0 savladali reprezentaciju Bolivije.

Golove za ekipu Marsela Bijelse su postigli Darvin Nunjez u 15. minutu, Gabrijel Viljamin je zatresao svoju mrežu u 39. minutu, a konačan rezultat je postavio svojim drugim golom na meču napadača Liverpula.

Urugvaj posle šest kola ima 13 bodova što je dva manje od prvoplasirane Argentine.

Kolumbija je došla do druge pobede zaredom posle trijumfa nad Paragvajem rezultatom 1:0.

Jedini gol je postigao Rafael Bore u 11. minutu meča koji je doneo Kolumbijcima nova tri boda i trće mesto na tabeli kvalifikacija za Mundijal 2026. godine.

Ekvador je takođe sa 1:0 došao do pobede na utakmici protiv Čilea.

Anhel Mena je bio strelac jedinog pogotka na meču.

Ekvador posle ove utakmice ima učinak od osam bodova i nalaze se na petom mestu tabele.

Peru i Venecuela su remizirali 1:1.

Gol za Peru je postigao Jotun, dok je Savarino doneo bod Venecueli.