28. Jula 2026.

Ukrajinski dron pogodio autobus u Šebekinu, 19 povrijeđenih

Oružane snage Ukrajine napale su bespilotnom letjelicom linijski autobus u gradu Šebekino, u Belgorodskoj oblasti, a povrijeđeno je 19 civila, saopštio je gubernator te oblasti Aleksandar Šuvajev.

– Teroristički kijevski režim nastavlja da napada civile Belgorodske oblasti. Јutros je u Šebekinu ukrajinski dron ponovo napao civilni linijski autobus. Srećom, prema preliminarnim informacijama, nije bilo žrtava – napisao je on na Telegramu.

Međutim, napomenuo je, povrijeđeno je 19 civila.

Osamnaestoro je hitno prevezeno u Centralnu okružnu bolnicu u Šebekinu. Petnaestoro je zadobilo rane od gelera, dok su kod još troje, prema preliminarnim podacima, konstatovane povrede nastale uslijed dejstava talasa eksplozije, koje pogađaju sluh.

– Prema procjeni lekara, šestoro povrijeđenih nalazi se u teškom stanju. Nakon ukazivanja pomoći, ranjeni će biti prebačeni u medicinske ustanove u Belgorodu – dodao je Šuvajev.

Podvukao je da su u ovim napadima oštećeni autobus, teretno vozilo, a geleri su oštetili i jedan automobil.

Izvor: RT Balkan

Podijeli vijest na: