5. Augusta 2026.

UEFA ukida pravilo koje je godinama zbunjivalo navijače

Evropska fudbalska unija (UEFA) uvela je dve važne izmene pravila za svoja klupska takmičenja.

Novine se odnose na sistem suspenzija zbog žutih kartona, ali i na prikaz vremena na stadionima tokom utakmica.

Obe izmene stupaju na snagu odmah i primenjivaće se u sva tri UEFA klupska takmičenja – Ligi šampiona, Ligi Evrope i Ligi konferencije.

Novi prag za suspenziju zbog žutih kartona

Jedna od najvažnijih promena odnosi se na akumulirane žute kartone.

Prema novim pravilima, fudbaler će suspenziju od jedne utakmice dobiti tek nakon četvrtog žutog kartona, umesto posle trećeg, kako je do sada bio slučaj.

Ova izmena omogućava igračima da odigraju više mečeva pre nego što budu primorani da pauziraju zbog nagomilanih opomena.

Kraj pravila koje je zbunjivalo navijače

Druga promena biće odmah uočljiva na stadionima.

UEFA je ukinula dugogodišnje ograničenje prema kojem zvanični semafori nisu smeli da prikazuju vreme posle 45. i 90. minuta utakmice.

To znači da će od sada sat na stadionu nastaviti da odbrojava i tokom sudijske nadoknade vremena, što je praksa koja već postoji u pojedinim nacionalnim prvenstvima, uključujući Premijer ligu.

Na taj način navijači na tribinama imaće jasniji uvid u preostalo vreme igre tokom nadoknade.

B92.

Podijeli vijest na: