12. Decembra 2023.

Ubedljiva pobjeda Partizana: “Studenti” pali “ispit” u Beogradskoj areni

Košarkaši Partizana su ubedljivo savladali Studentski centar 99:76, u okviru 11. kola ABA lige u “Beogradskoj areni”.

Izabranici Željka Obradovića su upisali treću uzastopnu pobedu, pošto su u prethodna dva meča deklasirali Borac Čačak i FMP.

Crno-beli posle ovog trijumfa imaju skor 8-3 u regionalnom takmičenju, dok je Studentski centar na 6-5.

Partizan je mnogo bolje ušao u meč i “rafalnom paljbom” za tri poena napravio 12:0 seriju. Pogodio je Ponitka dve trojke, a po jednu su postigli Smajlagić Ledej.

Drežnjak je uspeo da prekine seriju i postigne prve poene za Studentski centar, a potom su Kamenjaš Doukins umanjili zaostatak – 14:6.

Nastavili su crno-beli u odličnom ritmu i tri minuta do kraja prve četvrtine došli su do +14. Najraspoloženiji su bili Ledej Smajlagić, dok je na drugoj strani nove poene doneo Kamenjaš – 21:8.

Gosti nisu imali rešenja u napadu do kraja četvrtine, uspeli su da postignu još samo pet poena, dok je Partizan sa novih 10 došao do ubedljive prednosti – 31:13.

Domaća ekipa je nastavila u dobrom ritmu i početkom druge deonice, da bi sredinom iste, trojkama Pantera Anđušića, a potom poenima Koprivice, došla do velikih +26 (46:20).

Stao je malo napad Partizana u tom momentu, ali su crno-beli ipak održali prednost i rutinski priveli prvo poluvreme kraju – 53:32.

Ledej Ponitka su postigli po osam poena i bili najučinkovitiji u prvom delu igre za domaći tim, dok je kod Studentskog centra Kamenjaš ubacio šest.

Studentski centar je mnogo bolje otvorio drugo poluvreme. Doukins je započeo 9:0 seriju, koju je završio Drobnjak i tako su gosti prišli na -12 (53:41).

Prve poene za Partizan postigao je Balša koprivica tek na isteku trećeg minuta.

Mnogo bolje je ekipa iz Pogorice izgledala u trećoj četvrtini, ali Smajlagić Ledej u završnici deonice nisu dozvolili da Partizan ispusti dvocifrenu prednost. Pogotovo Alen sa dve postignute trojke – 73:60:

Na startu poslednjeg kvartala, poenima Hadžibegovića Ivišića, Studentski centar je prišao na -9 (73:64), ali je Partizan dodao gas i serijom 15:3, vratio ubedljivu prednost – 92:69.

Do kraja je domaća ekipa rutinski privela meč kraju i upisala treću pobedu u nizu – 99:76.

Najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi, bio je Zek Ledej sa 19 poena, pratio ga je Alen Smajlagić sa 18 poena i četiri skoka, dvocifreni su bili još Bruno Kaboklo Balša Koprivica sa po 13 poena.

Na drugoj strani, Mateo Drežnjak je ubacio 14 poena, pratili su ga Oubri Doukins Kenan Kamenjaš (9sk) sa po 11 poena, a dvocifren je bio i Tomislav Ivišić sa 10 poena.

Partizan gostuje Žalgirisu u Evroligi, a potom dočekuje Budućnost u regionalnoj ABA ligi.

Na drugoj strani Studentski centar dočekuje Crvenu zvezdu.