U okviru akcije "Skver" uhapšena četiri lica - BIGportal.ba
Hronika Republika Srpska / BiH Vijesti

U okviru akcije “Skver” uhapšena četiri lica

Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu do sada su uhapsili četiri lica u okviru akcije “Skver”, a u pretresima je oduzeta poslovna dokumentacija i oko 54.367 KM.

Na bankovnim računima nekih od osumnjičenih lica blokirano je 81.669 KM, saopštila je SIPA.

Uhapšena lica sprovedena su u prostorije SIPA radi kriminalističke obrade i ispitivanja u svojstvu osumnjičenog.

Aktivnosti u sklopu ove operativne akcije još su u toku.

SIPA je na području Sarajeva, Istočnog Novog Sarajeva, Pala i Istočnog Starog Grada pretresala poslovne i stambene objekte i pokretne stvari i oduzimala dokumentaciju na više od 40 lokacija zbog falsifikovanja vlasništva nad zemljištem.

Aktivnosti se preduzimaju zbog postojanja osnova sumnje da je na području Kantona Sarajevo i šire, od 2009. godine do danas, organizovana grupa ljudi preduzimala nezakonite radnje radi sticanja protivpravne imovinske koristi.

RTRS.

Danas objavljeno

Zapad ima jasan cilj? Lavrov otkrio šta žele

Zeljka

Turska šalje specijalne snage na KiM na zahtjev NATO-a

Zeljka

Sudario se autobus pun djece u Šapcu

Zeljka

Ostavite komentar