15. Decembra 2023.

TSC daleko od čuda i evropskog proljeća

Fudbaleri TSC-a poraženi su od Olimpijakosa u Pireju (5:2), u meču poslednjeg kola grupe A Lige Evrope.

LE, 6. kolo grupe A:
Olimpijakos – TSC 5:2 (3:0)
El Kabi 21, Podens 40, 42, Ilić 46ag, El Arabi 67 – Đakovac 48, Ćirković 61
Sudija: Morten Krog (Danska)
Stadion: “Jorgos Karaiskakis” (Atina)

Tim Žarka Lazetića tako je završio sa takmičenjem u Evropi ove sezone, pošto je završio ka poslednji u grupi sa jednim osvojenim bodom.

Taj poen uzeli su protiv Olimpijakosa u Bačkoj Topoli (2:2), ali su od čuda, evropskog proleća, koje bi im donela pobeda u Atini, ostali daleko.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da će crveno-beli na stadionu “Jorgos Karaiskakis” slaviti, iako je srpski predstavnik uzvratio u nastavku.

Strelci za grčkog velikana bili su Ajub El Kabi u 21, Danijel Podens u 40. i 42, odnosno autogol Lazara Ilića u 46. minutu, dok su za goste pogađali Ifet Đakovac u 48. i Aleksandar Ćirković u 61. minutu.

Olimpijakos je završio kao treći u grupi sa sedam bodova, igraće u 1/16 finala Lige konferencija, dok su dalje prošli Vest Hem i Frajburg.

TSC je na početku utakmice u Atini pokazao zube favorizovanom rivalu, koji je do vođstva ipak ubrzo stigao.

Igrao se 21. minut kada je Ajub El Kabi kaznio loše postavljanje Stojića i Ilića, te glavom postigao gol na asistenciju Rodineija.

Sve je praktično bilo gotovo u finišu prvog poluvremena, kada je Danijel Podens pogađao u 40. i 42. minutu.

Do pauze mogli su domaći do još jednog pogotka, ali je Fortunis iz izgledne pozicije promašio zamalo.

Nije nastavak gore mogao da počne po TSC, koji je primio gol u 46. minutu. Bio je to, tačnije, autogol golmana Ilića.

Panajotis Recos je šutirao glavom posle kornera, lopta se od prečke odbila od Ilića i ušla u mrežu.

Nije mnogo trebalo TSC-u da uzvrati, a to je učinjeno preko Ifeta Đakovca, koji je iskoristio nonšalantnu reakciju Fransiska Ortege, a potom savladao Paskalakisa.

Reagovao je uskoro Lazetić trostrukom izmenom, a iz prvog kontakta sa loptom Rakonjac je glavom umalo postigao gol.

Novi problem za goste predstavljao je drugi žuti karton za Nikolu Kuveljića u 60. minutu. Zakasnio je jednostavno sa startom nad Fortunisom i zasluženo poslat u svlačionicu pre vremena.

Međutim, pravo niotkuda, TSC je minut kasnije prepolovio prednost Olimpijakosa, a strelac je bio Aleksandar Ćirković.

Zaleteo se hrabro ka kompletnoj odbrani domaćih, bio uporan, a onda na maestralan način bocnuo Kaskalakisa.

Nije mnogo trajala nada TSC-a, ako je i postojala usled brojčane inferiornosti, pošto je šest minuta kasnije “pukla petarda” u Pireju.

Dobra akcija domaćih po desnoj strani, a onda “slučajna” asistencija Fortunisa za Jusufa El Arabija, koji je pre nekoliko minuta ušao na teren. Iz peterca mu nije bilo teško da savlada Ilića.

Golova u finišu utakmice nije bilo, baš kao ni na utakmici Vest Hema i Frajburga u Londonu (2:0).

Tamo su “čekićari” sačuvali prednost koju su stekli u prvom poluvremenu i tako obezbedili prvo mesto u grupi sa 15 bodova, tri više od rivala iz Nemačke.

Kudus je u 14. minutu doneo prednost domaćima, a konačan rezultat postavio je Alvares u 42. minutu.