21. Aprila 2024.

Trosar i Edegor vratili Arsenal na vrh tabele

Fudbaleri Arsenala ponovo su lideri u prvenstvu Premijer lige.

Izabranici menadžera Mikela Artete osvojili su sva tri boda na gostovanju Vulverhemptonu pobedom od 2:0, pa su sa 74 boda, doduše i uz utakmicu više, ispred Mančester sitija i Liverpula.

Nije bilo lako igračima Arsenala da zaborave sredu i eliminaciju iz Lige šampiona na gostovanju Bajernu.

Ako su tada izgubili sa 1:0, sada su slavili sa 2:0 i dali sebi novu priliku da dođu do trofeja.

Nije to bilo lako ostvareno, ali veoma važan bio je gol Leandra Trosara u poslednjem minutu prvog dela.

Pre toga, videli smo po jednu priliku na obe strane, za Deklana Rajsa u 20. minutu, potom i Žoaoa Gomeša na drugoj strani na isteku pola sata igre.

I onda, taj 45. minut, Gabrijel Žezus je proigrao Belgijanca Trosara, a on je preciznim udarcem poslao loptu pod prečku za 0:1.

Sve je bilo rešeno u petom minutu nadoknade drugog poluvremena kada je Martin Edegor pogodio za konačnih 0:2.