23. Maja 2023.

Tripl-dabl sjajnog Jokića, Denver ubjedljivo za veliko finale!

Nikola Jokić odigrao je utakmicu koju je teško opisati rečima, ono što je on pogađao remeti se stvarima koje rade ljudi sa ove planete, te je kao pravi lider predvodio tim do pobede.

Jokić je utakmicu završio sa 30 poena, 14 skokova i 13 asistencija, pratio ga je Marej sa 25 poena, Gordon 22, dok je Porter junior ubacio 25.

Srpski košarkaš postigao je ključni koš za 113:111, a pre toga je ubacio ludu trojku koju samo on može da ubaci.

U poraženom timu Lebron Džejms postigao je 40 poena, Dejvis je ubacio 21, Rivs 17, a Šruder 13 poena.

Početak utakmice obeležio je Lebron Džejms koji je pogodio jednu trojku iz nehata, nakon čega mu se ruka opustila i sve je počeo da pogađa. “Kralj” je vukao Lejkerse ubacivši 21 poen u prvoj četvrtini.

Jokić nije bio preterano agresivan, razigravao je saigrače (šest asistencija), a Nagetsi su imali -6 posle prve deonice, 34:28.

Nastavio je Lebron sa sjajnom igrom i u drugoj četvrtini. Nije izlazio iz igre, u odbrani je pokrivao, u napadu sve radio i Lejkersi su uspešno održavali prednost.

Jokić se aktivirao u nastavku, postigao je osam poena u drugoj deonici, ali Nagetsi nikako nisu uspevali da priđu – najviše zbog slabe odbrane.

Gledali smo odličan tempo, a onda su sudije odlučile da preuzmu glavnu ulogu. Na semaforu je bilo 65:56 kada su počeli da sviraju sve i svašta.

Druga četvrtina završila se rezultatom 73:58, a zanimljivo da su Lejkersi svih osam poena u završnici postigli sa linije za slobodna bacanja…

Džejms je za poluvreme ubacio 31 poen, dok je Jokić imao 10, uz četiri skoka i osam asistencija.

U trećoj četvrtini videli smo potpuno drugačiju ekipu Denvera, igrali su sa više energije, agresivnije, kontrolisali su skok i brzo su spustili zaostatak.

Jokić je dominirao, radio je sve na terenu i Denver je brzo došao do egala, a zatim i preokreta. Srpski košarkaš je sredinom treće četvrtine došao i do osmog tripl-dabla u ovosezonskom plej-ofu, što je najviše u istoriji u jednom doigravanju.

Denver je nastavio sa sjajnom igrom i posle treće četvrtine je imao prednost, 89:94.

Lejkersi nisu želeli olako da se predaju, te su poslednji period otvorili mini serijom 5:0, 94:94. Denver je posle tajm-auta Melouna imao odgovor, ali do kraja utakmice gledali smo neizvesnu utakmicu.

Jokić je vukao, pogađao, asistirao, a možda i ključni koš postigao je na 2:50 do kraja utakmice. U pitanju navedena trojka, u padu, za 104:110. Lejkersi su uspeli da se vrate, ali ne i da dođu do pobede.

Ispostaviće se da je Jokić postigao i poslednji koš na utakmici, pošto je na početku poslednjeg minuta, u igri jedan-na-jedan, nadigrao Dejvisa i pogodio za 111:113.

Lejkersi do kraja nisu uspeli da poentiraju i Nagetsi su zasluženo slavili.