23. Aprila 2024.

Tripl-dabl Jokića, Marej pogodio uz zvuk sirene za pobjedu!

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse 101:99!

Džamal Marej pogodio je šut za pobedu, uz zvuk sirene za konačnih 101:99!

U “Ball areni” je viđena neverovatna utakmica u kojoj su Denver Nagetsi od prvog do poslednjeg minuta bili u zaostatku, jedini put kada su imali prednost je upravo krajnji rezultat, 101:99.

Denver je u trećoj deonici gubio i -20, ali je uspeo da se vrati i povede 2-0 u seriji.

Nikola Jokić odigrao je brutalnu utakmicu postigavši 27 poena, uz 20 skokova i 10 asistencija.

Majkl Porter junior je meč završio sa 22 poena, a Marej, koji je sve do poslednjih minuta igrao užasnu utakmicu, dodao je 20 poena i šest asistencija.

U poraženom timu, Dejvis je imao učinak od 32 poena i 11 skokova, dok je Džejms ostvario 26 poena, osam skokova i 12 asistencija.

Serija se sada seli u Los Anđeles gde će se odigrati naredne dve utakmice.

Los Anđeles Lejkersi su slično kao i u prvoj utakmici odlično otvoril susret. Raspoloženi su bili Dejvis i Rasel, a Nagetsi su non-stop bili u zaostatku.

Jokić je u meč ušao tek sredinom prve deonice i sa nekoliko koševa zaredom doveo ekipu do egala. Međutim, bilo je očigledno da pored njega i Portera nema raspoloženih igrača.

Solidan posao je uradila klupa Denvera na početku druge četvrtine, ali u nastavku su starteri podbacili, pre svega Džamal Marej.

Dejvis i Rasel su nastavili sa sjajnom igrom, pratio ih je i Džejms, dok je na drugoj strani Jokić pokušavao da razigra saigrače, međutim, aktuelni šampioni nisu mogli ništa da pogode.

Prednost je samo rasla i na kraju poluvremena bilo je čak +15 za ekipu Darvina Hema, 44:59.

Treća deonica nije dobro počela za Nagetse. Dejvis i Lejkersi su nastavili da gaze, te je u jednom trenutku bilo čak +20 za tim Darvina Hema.

Međutim, sredinom četvrtine gosti su stali i Denver je polako počeo da topi zaostatak. Polako su smanjivali, ali je utisak bio da propuštaju šanse. U četvrtu deonicu se ušlo sa rezultatom 69:79.

U ovim trenucima kreće prava drama, Nagetsi još više tope zaostatak, s tim što su Lejkersi imali odgovor preko Lebrona Džejmsa.

Ipak, ni to nije bilo dovoljno. Jokić i Porter su bili raspoloženi, nadovezao se i Marej koji je na kraju šutem za pobedu rešio utakmicu.