6. Januara 2023.

Trinkijeri bolji od Radonjića, Teodosić “iks-faktor” Virtusa u Barseloni

Bavarci su prekinu mini niz od dva poraza, dok su Atinjani nastavili crnu seriju i ovo im je peti uzastopni neuspeh.

Tim Andree Trinkijerija poenterski je predvodio Rubit, koji je ubacio 23, a ispratili su ga Bonga sa 11 poena i pet skokova, odnosno Gilespi i Hanter sa po 10. Gilespi je imao i 10 skokova, a Hanter sedam uhvaćenih lopti.

U redovima ekipe, koju predvodi Dejan Radonjić, istakli su se Bejkon sa 18, odnosno Vilijams sa 14 poena i četiri skoka. Dvocifren je bio još samo Volters sa 10 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Dva tima sada su izjednačena na tabeli sa skorom 6-11, a identičan učinak imaju Asvel i Armani.

Bajern je konstantno imao prednost, dobio je sve deonice, osim poslednjem, a zeleni nisu bili ni blizu povratka.

Minhenski klub u narednom kolu dočekuje Baskoniju, a atinski Fenerbahče.

Košarkaši Virtusa pobedili su kao gosti Barselonu rezultatom 83:75, u utakmici 17. kola Evrolige.

Iako je bilo efikasnijih, jedan od junaka gostiju bio je naš Miloš Teodosić, koji se do četvrte četvrtine nije upisivao u strelce.

Ipak, za vrlo kratko vreme, ubacio je osam poena, a uz to je zabeležio šest asistencija i jedan skok.

Na drugoj strani, Nikola Kalinić je imao učinak od četiri poena i tri uhvaćene lopte.

Virtus je znatno bolje počeo utakmicu i ubrzo stekao dvocifrenu prednost, +13.

Barsa je tu razliku do poluvremena istopila, a u jednom trenutku trećeg kvartala i preuzela vođstvo.

Tim iz Bolonje je u poslednjoj deonici ponovo uspostavio kontrolu, a serijom 7:0 u finišu slomio rivala, pošto je stekao novih +10.

Najbolji kod pobednika bio je Lundberg sa 20 poena, Odželej je dodao 14, uz četiri skoka, dok je Žaite postigao 10, uz četiri skoka.

Kod Barse istakli su se Veseli sa 12, Da Silva je ubacio 11, uz šest skokova, a Kjurik 11 poena.

Barselona ima skor 11-6, a Virtus 8-9.

Košarkaši Albe savladali su Baskoniju u Berlinu rezultatom 85:84, u okviru 17. kola Evrolige.

Berlinski klub je manje-više sve vreme imao prednost, do sredine četvrte četvrtine.

Tada su gosti iz Baskije preokrenuli, a utakmica je rešena posle dramatične završnice.

Interesantno, poslednji koš viđen je na 2:05, kada je dvojku pogodio Maodo Lo.

Kasnije je, u finišu, Hauard promašio trojku, baš kao i Smit, te je Baskonija imala napad za pobedu, tačno osam sekundi.

Hauard je najpre krenuo na prodor, kroz gužvu, ali ga je sa rampom sačekao Lemers.

Nakon novog tajm-auta, Kostelo je probao, ali samo do prvog obruča.

Skor Albe je 5-12, dok je učinak Baskonije 11-6.

Košarkaši Žalgirisa pobedili su ubedljivo Fenerbahče rezultatom 86:66, u meču 17. kola Evrolige.

Litvanski tim je razbio izabranike Dimitrisa Itudisa, koji su u jednom momentu imali zaostatak od čak 28 poena.

Pobeda Žalgirisa, ukupno deveta, ni u jednom trenutku nije dovođena u pitanje, a epitet najefikasnijeg na utakmici podelila su dvojica.

Brazdeikis i Dimša su postigli po 17 poena, Birutis je dodao 15, uz šest skokova, dok je Ulanovas imao 10 poena i pet skokova.

Jedini dvocifren kod Fenera bio je Buker sa 10 poena i četiri skoka.

Marko Gudurić je utakmicu završio sa šest poena, četiri skoka i isto toliko asistencija.

Fenerbahče je u ozbiljnom problemu i ovo mu je peti uzastopni poraz.