24. Jula 2026.

Tri osobe uhapšene zbog utapanja djeteta u akvaparku u Smederevu

 Nakon sprovedenih provjera i utvrđenog činjeničnog stanja u predistražnom postupku, uhapšene su tri osobe zbog sumnje da nisu postupale u skladu sa propisima i pravilima o mjerama zaštite, što je, kako se sumnja, dovelo do utapanja djeteta u bazenu akvaparka u Smederevu.

U saradnji Višeg javnog tužilaštva u Smederevu i Policijske uprave Smederevo, slobode su lišeni M. Đ. iz Smedereva, direktor privrednog društva u okviru kojeg posluje akvapark, zatim D. Đ., rukovodilac za opšte poslove, kao i B. R., koji je obavljao poslove spasioca, piše Telegraf.

Sumnja se na teško djelo protiv opšte sigurnosti

Osumnjičenima se na teret stavlja izvršenje krivičnog djela teško djelo protiv opšte sigurnosti, iz člana 288. stav 2. u vezi sa članom 278. stav 2. Krivičnog zakonika.

Prema navodima nadležnih, postoje osnovi sumnje da nisu preduzete propisane mjere zaštite i bezbjednosti, usljed čega je došlo do tragičnog događaja.

Određeno zadržavanje do 48 časova

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova, a u tom roku biće privedeni na saslušanje u prostorije Višeg javnog tužilaštva u Smederevu.

Istraga će utvrditi sve okolnosti koje su dovele do tragedije, kao i stepen odgovornosti svakog od uhapšenih.

Podijeli vijest na: