3. Oktobra 2023.

Tri gola Fiorentine u laganoj pobjedi nad Kaljarijem

Fudbaleri Fiorentine su zabeležili treću pobedu u poslednja četiri kola u Seriji A.

“Ljubičasti” su na stadionu “Artemio Franki” bili bolji od Kaljarija, 2:0 (2:0) i učvrstili se na petoj poziciji.

Bio je to njihov četvrti trijumf, dok je Kaljari ostao čvrsto prikovan za dno bez pobede u sedam rundi.

Sav posao izabranici trenera Vinćenca Italijana završili su u prvom poluvremenu.

Poveli su veoma rano, već u trećem minutu, posle prekida i centaršuta sa leve strane, stvorila se velika gužvam a Nikolas Gonzales je sa linije peterca poslao loptu u mrežu.

Domaćin je do 2:0 stigao u 21. minutu.

Duvan Zapata je poslao loptu pred gol sa desne strane, Alberto Dosena je podmetnuo nogu i postigao autogol.

Sve je završeno kada je M'Bala Zola u trećem minutu nadoknada drugog dela postigao konačnih 3:0.

Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta u timu Fiorentine, kao i golman Kaljarija Boris Radunović.

U narednom kolu Fiorentina 8. oktobra gostuje Napoliju, dok Kaljari istog dana dočekuje tim Rome.