3. Decembra 2023.

Tri boda Zvezdi u Kruševcu

Fudbaleri Crvene zveze slavili su kao gosti protiv Napretka u Kruševcu (1:0), u meču 17. kola Superlige Srbije.

Pobedonosni gol za aktuelnog šampiona postigao je Piter Olajinka u sedmom minutu utakmice.

Tim Baraka Bahara bio je oslabljen neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, ali je uspeo da održi korak za vodećim Partizanom.

Superliga, 17. kolo
Napredak – Crvena zvezda 0:1 (0:1)
Olajinka 7

Stadion: Mladost (Kruševac)
Sudija: Jovan Šegrt

Zvezda ima tri boda manje od crno-belih, a naredni meč u prvenstvu igraće protiv Mladosti u Beogradu. Pre toga, u sredu će se sastati sa niškim Radničkim u Kupu Srbije.

Napredak je ostao 12. na tabeli sa 17 poena i sledećeg vikenda gostuje Vojvodini u Novom Sadu. Pre toga, igraće u Kupu protiv Vršca.

Prvo poluvreme na stadionu pod Bagdalom nije bilo naročito sadržajno, a iz praktično jedinog šuta u okviru pao je i gol.

Piter Olajinka je bio strelac, lepim i snažnim volej udarcem, posle dodavanja glavom Jovana Mijatovića.

Pre ovog pogotka, dva tima su propustila po jednu polušansu, s tim da golmani Bajić i Glazer nisu morali da intervenišu.

Crveno-beli su potom preko Osmana Bukarija zapretili u dva navrata, ali su udarci momka iz Gana, levom nogom, išli preko gola.

Osim topovskog udara pred Glazerom, te problema sa povredom Hvanga i Spajića, do pauze gotovo da nije bilo situacija vrednih spomena.

Eventualno bi mogla da se izdvoji gužva pred Zvezdinim golom u finišu poluvremena, kada su domaći tri puta šutirali i isto toliko puta bili izblokirani.

Na startu nastavka Srđan Mijailović je bio u centru pažnje, pošto je u roku od desetak minuta napravio bar tri faula, slabijeg ili jačeg intenziteta.

Jedan od retkih pokušaja domaćih je izblokirao Điga, da bi konačno u okvir gola Napretka šutirao ubrzo Hvang, precizno, ali nedovoljno snažno.

Sneg je sredinom drugog dela počeo da pada u Kruševcu, a otprilike u tom periodu je prvi reagovao Bahar, ubacivši Kangu i Ndiajea u igru.

Bukari je u 73. minutu imao zicer da praktično stavi tačku na meč, ali je kao pobednik izašao golman Bajić.

Prošao je Bukari kroz srce odbrane Napretka, proleteo je Živković, ali je krilni napadač Zvezde loše šutirao pred Bajićem, koji je na pravi način skratio ugao.

Imao je Bukari još jedan pokušaj kasnije iz mrtvog ugla, a pre njega je lukavo probao i In Beo Hvang, koji je gađao bliži ugao, ali je Bajić ostao nesavladan.

Najbolju priliku za Napredak je imao Lazar Zličić u nadoknadi, ali njegov udarac sa distance je otišao pored gola Glazera.