8. Oktobra 2023.

Trener Zvezde: Doveli smo u pitanje pobjedu

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su kragujevački Radnički 4:3 u gostima, ali nisu oduševili.

O problemima koje su crveno-beli ispoljili tokom borbe sa Šumadincima govorio je posle meča pomoćni trener gostiju Boris Savić.

On kaže da je ekipa pravial neke nedoustive greške koje su je umalo koštale pobede i dodaje da je meč, za igrače, bio delikatan zbog psiho fizičkog pražnjena protiv Jang Bojsa.

“Pre svega psihološki teška utakmica za nas posle Lige šampiona i nešto slabijeg starta u prvenstvu gde smo bili pod moranjem da pobedimo”, konstatovao je Savić, pa se nadovezao:

“Ono što smo očekivali od Radničkog to su i uradili. Najveći problem nam je bila njihova direktna igra nakon oduzete lopte. Nismo uspevali da pokupimo tu prvu loptu, a zatim i drugu, i tu nam je Radnički stvarao dosta problema, pogotovo na početku utakmice. Posle toga uspeli smo da se vratimo u utakmicu, da postignemo golove. Drugo poluvreme je bilo negde mirnije, na rezultatu 4:2 imali smo dve-tri situacije da završimo utakmicu, i onda opet nedopustivo primamo gol i dovodimo u pitanje sam rezultat. Čestitam ekipi Radničkog na odličnom otporu, otvorenom fudbalu i želim im mnogo sreće u nastavku prvenstva”.