11. Augusta 2023.

“Torcida” slavila “Oluju” i provocirala obilježjima Partizana, ali je PAOK preživio “Poljud”

Fudbaleri Hajduka i PAOK-a odigrali su u Splitu meč izrazito visokog rizika, a na kraju je završen bez pobjednika i golova – 0:0.

Nakon ubistva navijača AEK-a u Atini od strane navijača Dinamo Zagreba, očekivali su se novi neredi u duelu hrvatskog i grčkog kluba, ali ih nije bilo.

Makar ne u tolikoj meri, premda se “Torcida” jeste pohvalila trofejima i isticala je obeležja Partizana i PAOK-a na svojoj tribini na “Poljudu”.

I ne samo to, već su najverniji navijači Splićana obeležili godišnjicu od operacije “Oluja”, kojom je više stotina hiljada Srba proterano sa svojih ognjišta.

Kada je reč o samoj utakmici bio je veoma tvrd meč, sa malo pravih šansi, a najbolju je propustio Marko Livaja.

On je u 47. minutu sa distance tukao veoma snažno, golman je već bio savladan, ali je pogodio stativu.

Srpski reprezentativac u redovima grčkog tima Andrija Živković je odigrao ceo meč, a u 90. minutu je mogao da donese trijumf PAOK-u, ali nije uspeo da pogodi mrežu iz slobodnog udarca.

Revanš se igra kroz sedam dana na “Tumbi” u Solunu, a to će svakako biti novi duel visokog rizika.