22. Septembra 2024.

Topdžije nisu izdržale – Siti u 98. minutu do boda u derbiju Premijer lige

Fudbaleri Arsenala nisu uspjeli da savladaju Mančester siti na teškom gostovanju u derbi meču 5. kola Premijer lige, pošto im ni vođstvo do 98. minuta meča nije donijelo trijumf

Ekipa Pepa Gvardiole uspela je da se očuva na prvom mestu engleskog šampionata, pošto je u poslednjim trenucima meča stigla do izjednačujućeg pogotka za 2:2.

Sve je počelo sjajno za četvorostruke uzastopne šampione, koji su poveli preko Erlinga Holanda već u 9. minutu. Ali ako je neko tada očekivao “raspad” Arsenala, dogodilo se upravo suprotno.

“Tobdžije” su pokazale zube prvom favoritu za novu titulu i već do poluvremena stigle do preokreta. Prvo je Rikardo Kalafjori odlično pogodio sa distance za 1:1 u 22. minutu, da bi Gabrijel u nadoknadi prvog poluvremena doneo preokret.

Golovi defanzivaca su ipak bili stavljeni u zapećak kada je Leondro Trosar zbog odugovlačenja dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u osmom minutu nadoknade prvog dela igre.

Arsenal se u nastavku sa 10 igrača odlično držao, uspevao da odoli, ali sve do 98. minuta, kada je Džon Stons postao treći defanzivac na meču koji je zatresao mrežu i postavio rezultat na konačnih 2:2.

Tako je Siti ostao vodeći u Premijer ligi sa 13 od mogućih 15 bodova, dok je Arsenal četvrti sa 11 bodova.