Glumac Tom Hardi priznao je da je bio baš povrijeđen kada nije dobio ulogu u jednom filmu.
Riječ je o filmu “Gordost i predrasuda”
Hardi bio odlučan u nameri da igra omiljenog zamišljenog romantičnog junaka, gospodina Darsija, u adaptaciji kultnog romana Džejn Ostin iz 1813. godine koju je režirao Džo Rajt.

Najpopularnija verzija filma “Gordost i predrasuda”
Iako je knjiga bezbroj puta filmski adaptirana – uključujući i verziju iz 1995. godine sa Kolinom Firtom – Rajtova verzija iz 2005. postala je najpopularnija.
U filmu Kira Najtli igra inteligentnu i dopadljivu glavnu junakinju Elizabet Benet, dok Rosamund Pajk, Keri Muligan, Džena Malone i Talula Rajli tumače ostale sestre Benet.
Ulogu gospodina Darsija dobio je Metju Mekfejden, koji je vrhunski dočarao suzdržanu, logičnu prirodu lika koji ispod hladne spoljašnosti krije duboke emocije.
Ti nisi za tu ulogu
Hardi je, međutim, silno želeo da dobije tu ulogu. Da se to dogodilo, film bi predstavljao veliki zaokret u odnosu na njegovu dotadašnju karijeru punu krimića i trilera.
Nažalost po Hardija, Rajt i njegova ekipa nisu bili uvereni da je on pravi izbor. Rekli su mu: – Svaka žena na svetu ima svoju predstavu o tome ko je Darsi, a ti to jednostavno nisi.

To je baš zabolelo
– To je bolelo, baš je bolelo. Nosio sam plavu košulju i farmerke i plavi blejzer i trudio se da izvedem svoju najbolju Hju Grant imitaciju. A onda sam se vratio u realnost, ponovo postavši onaj klinac krivih zuba i krivih nogu – ispričao je Hardi, prenosi Far Out.