11. Oktobra 2023.

Težak dan za favorite: Ispale Sakari, Garsija i Vekić

Na WTA turniru u Žengžuiju odigrana su u srijedu četiri meča osmine finala. Turnir je završen za hrvatsku teniserku Donu Vekić, ali i za trećeg nosioca Mariju Sakari i šestog favorita Karolin Garsiju.

U poslednjem meču dana, Lesija Curenko je savladala Donu Vekić u dva seta.

Posle dva sata i 16 minuta igre, Curenko je eliminisala desetog favorita turnira pobedom rezultatom 7:6, 7:6.

Bolje je Vekić otvorila meč, već je u prvom gemu stekla prednost brejke, ali je Curenko uspela da se vrati u igru u desetom gemu u kome je Vekić servirala za set, kada je izjednačila na 5:5 nakon velike borbe i prvi set je na kraju i svoju korist rešila u taj brejku.

Drugi set je brjkom otvorila Curenko, ali je Vekićeva uspela u šestom gemu da vrati brejk, naniže četiri gema, dođe do još jednog brejka i povede 5:3. Ponovo je Vekić pretrpela brejk u gemu u kome je servirala za set, Curenko je došla do izjednačenja i uvela set u tajbrejk u kome je došla do pobede.

Turnir je završen i za trećeg nosioca Mariju Sakari od koje je u dva seta bolja bila Kvinven Ženg koja je slavila 7:6, 6:3.

Ispala je i šesti favorit Karolin Garsija koja je izgubila od Jasmin Paolini. Italijanka je slavila nakon preokreta 3:6, 6:4, 7:5.

Anhelina Kalinjina pobedila je Veru Zvonarjevu u dva seta – 7:5, 6:1.