18. Februara 2024.

Teo(4)va magija za četvrtu uzastopnu “Žućkovu levicu”

Zavjese su pale na pozornicu dvorane “Čair”. Gotovo je još jedno izdanje Kupa Radivoja Koraća.

Crvena zveda je uspela da odbrani trofej i “Žućkova levica” ostaje još godinu dama na Malom Kalemegdanu.

Crveno-beli su za četvrtu uzastopnu titulu pobednika Kupa savladali Partizan u finalu, rezultatom 85:79.

Zvezda je tako produbila prednost i osamila se na vrhu kao najtrofejniji tim, osvajač Kupa Srbije sa 10 trofeja.

Do velike pobede i slavlja, predvodio ih je Miloš Teodosić, koji je zasluženo poneo laskavo priznanje MVP finala.

Sve je proteklo u znaku broja četiri, “Teo4” vodio crveno-bele do četvrtog uzastopne “Žućkove levice” i to uz krunu i priznanje za najboljeg igrača finala.

Zvezda je bila bolja, ako ne u prvoj četvrtini, onda u nastavku meča. Nešto je sporije ušla u meč, ali po ulasku Teodosića na parket, brzo se razigrao i ostatak ekipe. Bio je pravi “motor” napada crveno-belih, ali je itetako bio motivisan i u odbrani.

Crveno-beli su do poluvremena stigli zaostatak i došli na -1 (43:44). Veoma bitne su bile dve uzastopne pogođene trojke Branka Lazića sredinom drugog kvartala, kao i osam poena u nizu Rokasa Gedraitisa.

Zvezda je preuzela primat u drugom poluvremenu i uspešno održavala prednost do samog kraja. Veliki problem kod Partizana je bio taj što su samo dva igrača bila raspoložena u toku meča Kevin Panter, koji je stao u drugom delu meča, kao i Zek Ledej, koji je bio odlično motivisan u napadu i odbrani. Pogodio je veoma veliki broj bitnih šuteva i održao crno-bele u egalu. Odigrao je čak 39 minuta.

Crveno-beli su imali nešto slabiju završnicu, nudili su se Partizanu u tri napada. Mogli su crno-beli do egala, ali tri napada na 77:73 su “prosuli”. Na tri minuta do kraja. Prvo je Naneli promašio trojku, a potom dva puta Kevin Panter “isilio” u napadu i nije uspeo da pogodi dva bitna šuta.

Kod Crvene zvezde, definitivno uz Miloša Teodosića, veliki doprinos je dodao Rokas Gedraitis, kao i Džoel Bolomboj. Treba istaći i odličnu napdačku partiju Branka Lazića, ključne momente kada je Nedović doprineo poenima i ukradenom loptom u završnici meča.

Sve u svemu, Zvezda je zasluženo došla do prvog trofeja ove sezone. Partizan je posle ispuštenog Superkupa ABA lige, ostao i bez drugog trofeja.

Crveno-belima bi ovo mogao da bude veliki “vetar u leđa” i motivacija za nastavak sezone.

Ostala je velika borba za trofej ABA lige, kao i za završnicu Evrolige, gde su šanse minimalne.

Sledi kratak odmor i pauza, Zvezda se na teren vraća 1. marta, kada putuje u Minhen na duel sa Bajernom, dok Partizan 29. februara dočekuje Efes u Evroligi.

Do tada, zasluženi odmor za crveno-bele, uz odlične scene u “Čairu”. Svi kao jedan, Teo vodi navijanje “Dobro znaj”…