9. Februara 2023.

Ten Hag ljut: Neprihvatljiv start u oba poluvremena

Junajted je bio u zaostatku posle 49. minuta (0:2), ali je do kraja uspeo da postigne dva gola i stigne do boda.

Posle meča na Old Trafordu, Holanđanin je rekao da nije zadovoljan time kako je njegov tim počeo oba poluvremena, kada su na startu primali golove.

Ako počnete svako poluvreme kao što smo mi, to je neprihvatljivo. Frustrirajuće je primiti dva gola, neprihvatljivo. Mogli smo da očekujemo da će oni početi agresivno. Razočaran sam. Istina je da na početku oba poluvremena nismo bili spremni. U poluvremenu sam im rekao, ‘momci, nismo spremni, potrudite se da drugi deo počnemo jače, da izjednačimo i onda ćete pobediti’. Onda smo opet primili gol na početku, jer su oni počeli sa mnogo intenziteta, agresivno. To što smo gubili direktne duele me je najviše razočaralo, tako je bilo u prvim minutima oba dela meča“, kaže Ten Hag.

Ipak, rekao je da je njegov tim pokazao karakter da se posle 0:2 vrati do 2:2 i ima nekoliko šansi i da dođe do pobede.

Posebno je zadovoljan nastupom Džejdona Sanča, koji je ušao u drugom delu i uz određena taktička podešavanja, doneo preokret u igri. Postigao je prvi gol za Junajted od oktobra.

Zadovoljan sam i ponosan na njega zbog toga. Jasno je da je imao težak period ali je izašao je iz svega i treba mu čestitati. On je briljantan fudbaler i ako bude investirao na pravim nivoima, može da bude vanserijski. Podržaću ga kao i svo moji saradnici, ali sve je i dalje na njemu“, poručio je Ten Hag.

Sančo će iz ovog meča sigurno izvući najbolje.

Sve je u njegovim rukama. Ako želi, može mnogo. Imamo tim koji može da igra na polovini protivnika. On to voli, dobar je na malom prostoru. Dobro je raspoložen, ovo će ga ojačati i motivisati za dalje. Ide u dobrom smeru i ako nastavi taj proces može da nam pomogne da postignemo još mnogo golova“, zaključio je strateg Junajteda.

Dva tima se u Premijer ligi ponovo sastaju u nedelju, na Eland Roudu.