12. Juna 2024.

Tamberijev šou u Rimu – rekord ispred predsjednika

Italijanski atletičar Đanmarko Tamberi osvojio je zlatnu medalju u skoku uvis na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Olimpijski šampion je do zlata stigao rezultatom od dva metra i 37 centimetra, što je novi rekord evropskih šampionata.

Srebrnu i bronzanu medalju osvojili su Ukrajinci – Vladislav Lavski (2,29) i Oleg Doroščuk (2,26).

Španski atletičar Žordan Alehandro Dijas Fortun osvojio je zlatnu medalju u troskoku s rezultatom od 18 metara i 18 centimetra, što je novi rekord šampionata.

On je tako postavio treći najbolji rezultat u istoriji, iza Britanca Džonatana Edvardsa i Amerikanca Kristijana Tejlora.

Srebro je pripalo Portugalcu Pedro Pičardo (18,04), dok je bronzu osvojio Francuz Toma Gogua (17,38).

U poslednjem finalu petog dana Evropskog prvenstva, švajcarska atletičarka Muđinka Kambuđi osvojila je najsjajnije odličje u trci na 200 metara.

Ona je kroz cilj prošla za 22,49 sekundi.

Britanka Deril Nejta je osvojila srebrnu medalju (22,50), dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Francuskinja Elen Parizo (22,63).