8. Januara 2023.

Tadić i Ajaks u sve većoj krizi

U meču 15. kola holandskog šampionata upisali su “samo” remi na gostovanju NEK-u u Nijmehenu rezultatom 1:1 (0:1) što je četvrti uzastopni meč bez trijumfa.

To se “kopljanicima” desilo poslednji put još 2012. godine.

Iako nije izgledalo tako loše, s obzirom na vodeći gol Dejvija Klasena u 38. minutu.

Asistent je bio Dušan Tadić, kapiten tima iz Amsterdama, koji je i ovog puta bio na terenu od prvog do poslednjeg minuta.

Ali, start drugog poluvremena doneo je “hladan tuš” za goste, jer je NEK izjednačio preko Dimate.

Slobodan udarac odlično je izveo Tanana i doneo poravnanje.

Tadić i drugovi su napadali u preostalom delu susreta, ali je zablistao bivši golman Ajaksa, kao i reprezentativni čuvar mreže Jasper Silesen.

Briljirao je na svom golu, posebno u nadoknadi kada je volšebno odbranio udarac glavom Edsona Alvaresa i sačuvao bod u Nijmehenu.

Ajaks je i dalje drugi na tabeli sa 31 bodom, isto koliko ima i PSV, a oba rivala imaju tri manje od Fejenorda na čelu tabele.

NEK je sada na 9. poziciji sa 18 osvojenih bodova.