14. Augusta 2023.

Tadić asistirao Džeku, pa promašio penal VIDEO

Kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić još jednom je upisao asistenciju u dresu Fenerbahčea, ali ne i gol, iako je za to imao priliku iz jedanaesterca.

Srpski plejmejker je već u trećem minutu meča protiv Gazijantepa proigrao Edina Džeka koji je dao svoj prvi gol na meču.

U 18. je bosanskohercegovački napadač drugi put upisao svoje ime na semaforu, a rezultat je pred odlazak na poluvreme smanjio Kizildak, duboko u nadoknadi prvog dela.

U 55. minutu je zbog igranja rukom dosuđen penal za Fener, koji je izveo Dušan Tadić.

Ali, golman Ahmet Sen mu je pročitao stranu i izvrsnom intervencijom sprečio gol srpskog veziste.

Na kraju je Tadićev tim slavio sa 2:1 i upisao prve bodove u novoj sezoni turske Superlige.