20. Februara 2024.

Švjontek nadigrala Stivens, Sakari prva pobjeda poslije AO

Prva teniserka svijeta, Iga Švjontek, uspješno je startovala na turniru u Dubaiju pobjedom protiv nekadašnje gren slem šampionke, Sloun Stivens.

Poljska teniserka nije dobro ušla u meč, Amerikanka je povela brejkom prednosti, ali je onda usledila serija oduzimanja servis gemova na obe strane. Došlo se do broja od šest uzastopnih brejkova kada je Švjontek pri rezultatu 4:4 uzela servis gem i u narednom ponovo oduzela brejk protivnici.

U drugom setu bilo je ponovo velike borbe, ali i loše realizacije brejk lopti. Švjontek je u drugom setu uspela da iskoristi tek desetu, ujedno i meč loptu i tako završi set koji je trajao 72 minuta. Stivens je pružila jak otpor, mežutim, ipak nije bilo dovoljno za prvu igračicu sveta koja se plasirala u osminu finala gde će joj rivalka sa druge strane mreže biti Elina Svitolina koja je savladala Tatjanu Mariju

Marija Sakari je konačno pobedila meč posle prvog gren slema u sezoni, bila je ubedljiva protiv Amerikanke Navaro (6:2, 6:4) i tako zabeležila prvu pobedu posle više od mesec dana. Veoma uzbudljiv meč kakav je trebalo da bude od početka do kraja između Elene Ribakine i Viktorije Azarenke nažalost je završen predajom Beloruskinje pri rezultatu 1:1 u setovima, pa će teniserka koja brani boje Kazahstana igrati u osmini finala protiv Magdalene Freh koja je izbacila Petru Martić.