25. Januara 2023.

Šveđani rutinski – Francuska pobijedila Njemačku za plasman u polufinale

Rukometaši Švedske pobedili su Egipat rezultatom 26:22 i plasirali se u polufinale, dok su se Francuzi lako obračunali sa Nemcima i rezultatom 35:28 ostvarili plasman u narednu rundu.

Šveđani su se mučili na startu utakmice, Egipat je igrao dobru odbranu, ali je pred kraj prvog poluvremena domaćin uspeo da napravi ključnu razliku.

Stigli su od 8:9 do 14:9, blistali su u tim trenucima, bili nezaustavljivi, a isto se nastavilo i kasnije, pa je Švedska osim par slabih minuta zbog kojih je moralo da se reaguje tajm-autom uspela da dođe do polufinala.

Andreas Palička je najveći junak, imao je 14 odbrana, Ekberg je imao 6 golova, Johanson 4. Na drugoj strani Hendavi 10 odbrana, 5 golova Kadaha, a momak je igrao samo drugo poluvreme.

U prvom poluvremenu je utakmica izgledala potpuno drugačije i posle 15 minuta igre je Nemačka imala “kvalitetnu” prednost 11:7, da bi usledila dva sedmerca Ričardsona i još dva brza gola za seriju 4:0 i izjednačenje, 11:11.

Gol za gol do kraja poluvremena i na semaforu stoji 16:16, da bi u drugom poluvremenu Francuska dodala gas i potpuno razbila Nemačku.

Maltene konstantno su imali 5 i više golova prednosti, pa su bez ikakvih problema otišli u narednu rundu.