13. Novembra 2023.

Strašna utakmica Jokića: Tripl-dabl u porazu od Roketsa

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Hjuston Roketsa 107:104, u utakmici u kojoj je srpski košarkaš Nikola Jokić upisao 109. tripl-dabl u karijeri.

Boban Marjanović nije igrao na ovoj utakmici.

Jokić je odigrao odličnu utakmicu, ali klupa je bila jako loša i Roketsi su zasluženo slavili.

Ovakva partija Denvera bila bi dovoljno za pobedu protiv većine ekipa u NBA, ali Hjuston igra sjajno u poslednje vreme i verovatno su najprijatnije iznenađenje sezone.

Jokić je utakmicu završio sa 36 poena, 21 skokom i 11 asistencija, iz igre je šutirao 13/26, dok je bio u igri ekipa je bila 11 poena u prednosti (+/- +11), međutim, to nije bilo dovoljno.

Dvocifreni kod Denvera bili su Porter sa 25, Gordon sa 16 i Džekson sa 14 poena. Pobednika su predvodili Vanvlit sa 26, Šengun je ubacio 23, a Džef Grin 15 poena.

Roketsi su upisali šestu pobedu zaredom i sada imaju skor 6/3, dok su Nagetsi pretrpeli tek drugi poraz u sezoni (8/2).

Od starta utakmice gledali smo jako dobru košarku, Hjuston je bio silno motivisan da se pokaže protiv aktuelnog šampiona i to je vrlo lepo radio od prvog minuta.

Šengun je igrao dobar meč, baš kao i Vanvlit, te u prvom poluvremenu nije bilo većih razlika na semaforu. Denver je uglavnom vodio, maksimalno što je vodio je +7, što dovoljno govori o intenzitetu i ujednačenosti.

Nagetsi su na poluvremenu imali +4, 46:50.

U trećoj deonici ekipa Majka Melouna održavala je prednost, ali nijednom nije imala dvocifren broj poena više od rivala. To je značilo da bi Nagetsi mogli da budu u problemu početkom četvrte deonice, odnosno u trenucima kada Jokić nije na parketu.

Kada nema Mareja, onda je ta postava bez Jokića dodatno oslabljena, a kako u trećoj četvrtini nije napravljena velika prednost, desilo se ono čega su se navijači Denvera plašili. Hjuston je početkom poslednje deonice preuzeo vođstvo, kontrolu nad utakmicom i do kraja nije ispuštao prednost.

X faktor u završnim minutima utakmice bio je – ni manje ni više – Džef Grin, prošlogodišnji košarkaš Denver Nagetsa. Grin je odigrao sjajno, pogodio neke od najvažnijih šuteva i Hjuston je u velikoj meri slavio zahvaljujući njemu.

Kada je Grin pogodio trojku za 103:94, utisak je bio da će Hjuston ostvariti rutinsku pobedu, ali Denver se vratio, prišao na samo -1 i imao šansu da uvede utakmicu u produžetak.

Ipak, loše su izveli loptu iz auta, Džejšon Tejt je ukrao i tu je praktično utakmica bila gotova.