Više od 20 osoba osoba, uključujući troje dece, nastradalo je u obilnim padavinama koje su tokom vikenda pogodile Dominikansku Republiku.
Zbog nevremena je evakuisano više od 13.000 ljudi, a škole ne rade, saopštili su zvaničnici, prenosi BBC.
Pokrenuta je istraga povodom smrti devet osoba koje su poginule kada su obilne padavine izazvale rušenje zida tunela na auto-putu u prestonici Santo Domingu.
Centar za vanredne situacije saopštio je da je kiša poplavila kuće, dovela do nestanka struje i oštetila mostove i puteve.
Predsednik Dominikanske Republike Luis Abinader rekao je da je za 48 sati pala “najveća količina kiše” u istoriji zemlje.
Tokom nevremena spaseno je oko 2.500 ljudi.
🔴 BREAKING NEWS | 🇩🇴
— Breaking News (@PlanetReportHQ) November 19, 2023
🔸️#DominicanRepublic: Tragic loss of lives has occurred as a result of substantial rainfall and #flooding in the region. #RepublicaDominicana #floods pic.twitter.com/fD3P9XsPgO