20. Juna 2026.

Šta nas sve čeka 10. dana Mundijala?

Drugo kolo Svetskog prvenstva nastavlja se ove subote i tokom noći na nedelju sa četiri utakmice u grupama E i F.

Najveću pažnju privlači duel Holandije i Švedske u Hjustonu, ali i Nemačke protiv Obale Slonovače, a oba će se igrati u idealnom terminu za ljubitelje fudbala u Evropi.

Holandija i Švedska sastaju se od 19.00 u derbiju grupe F.

Posle remija sa Japanom (2:2), izabranicima Ronalda Kumana potrebna je pobeda kako ne bi zakomplikovali borbu za osminu finala pred poslednje kolo.

Šveđani, s druge strane, u meč ulaze puni samopouzdanja nakon ubedljive pobede nad Tunisom od 5:1, kojom su poslali jednu od najupečatljivijih poruka u uvodnoj rundi turnira.

Od 22.00 u Torontu igra se duel Nemačke i Obale Slonovače u grupi E.

Nemci su u prvom kolu deklasirali debitanta Kurasao sa 7:1 i tako nastavili seriju odličnih rezultata pod vođstvom Julijana Nagelsmana. Eventualna pobeda donela bi im mesto u osmini finala već posle drugog kola.

Obala Slonovače takođe je uspešno otvorila prvenstvo trijumfom nad Ekvadorom (1:0), pa će afrička selekcija pokušati da iznenadi jednog od glavnih favorita za visok plasman.

U noći između subote i nedelje, od 02.00 po srednjoevropskom vremenu, Ekvador i Kurasao igraju možda i odlučujući meč za ostanak u trci za prolaz dalje.

Obe reprezentacije poražene su na startu šampionata i novi neuspeh značajno bi umanjio njihove šanse za plasman u nokaut fazu.

Program drugog kola zatvara duel Tunisa i Japana, koji je na programu u nedelju od 06.00 u Montereju.

Za Tunis bi novi poraz mogao da znači kraj nade za prolazak dalje, dok Japan nakon remija sa Holandijom želi pobedu koja bi ga približila osmini finala.

Poseban značaj ovom susretu daje činjenica da će to biti jubilarna 1.000. utakmica u istoriji svetskih prvenstava.

Podijeli vijest na: