23. Novembra 2025.

Srpske rukometašice poražene od Španije

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Španije rezultatom 29:27 (13:15) u drugom kolu turnira “Četiri nacije”, koji se održava u norveškom Bergenu.

Najefikasnije u selekciji Srbije bile su Jovana Jovović i Jovana Skrobić, koje su postigle po osam golova. U reprezentaciji Španije najbolja je bila Alisija Fernandez sa osam golova.

Rukometašice Srbije su prvo poluvreme rešile u svoju korist rezultatom 15:13. Srbija je nastavila sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, a u 45. minutu bilo je 23:17.

Španija je potom smanjila na 24:20, a Sara Garović je zatim postigla gol za vođstvo Srbije od 25:20.

Španija je izjednačila na 25:25, a onda je serijom od 4:2 stigla do pobede od 29:27.

“Imale smo utakmicu u svojim rukama, dobar ritam, vraćale smo se u odbranu, one su izašle duboko, mi nismo našle odgovor na to. Nismo smele da dozvolimo da izgubimo šest golova, moramo da izvučemo pouke iz ovog meča i možda je dobro što se to desilo sada. Moramo da cenimo više razliku, da budemo strpljive i da znamo kako i šta treba da radimo. Bilo je i dobrih stvari, šest voditi protiv Španije je dobro, znači da možemo, samo da ne padamo”, izjavila je rukometašica Srbije Jovana Skrobić, preneo je RSS.

Rukometašice Srbije su pre dva dana u prvom kolu turnira u Bergenu poražene od Mađarske rezultatom 29:25.

Srbija će se u nedelju od 16.45 časova u poslednjem kolu turnira “Četiri nacije” sastati sa Norveškom.

Turnir u Norveškoj poslužiće reprezentaciji Srbije kao poslednja priprema za predstojeće Svetsko prvenstvo, koje će biti održano od 26. novembra do 14. decembra u Nemačkoj i Holandiji.

Srbija će na SP biti u grupi C sa selekcijama Nemačke, Islanda i Urugvaja.

Foto: Starsport

Izvor: B92

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare