18. Decembra 2023.

Srpkinja u suzama zbog svjetske titule: Tijana osvojila poslednji poen, pa ostala u šoku

Boškovićeva i Stevanovićeva su tako uspele da klupsku titulu prvaka sveta objedine sa onom koju su 2022. osvojile u dresu reprezentacije Srbije

Fantastičan uspeh za srpske odbojkašice Tijanu Bošković i Jovanu Stevanović, pošto su njih dve kao deo turskog Ezačibašija u nedelju uveče osvojile titulu prvaka sveta!

U velikom finalu Svetskog klupskog prvenstva Ezačibaši je u dramatičnom susretu savladao drugi turski tim, ekipu Vakifbanka za koju nastupa još jedna srpska reprezentativca Bianka Buša, rezultatom 3:2.

Po setovima je bilo 19:25, 25:23, 25:23, 23:25, 15:9, a odlučujući poen na meču Ezačibašiju donela je neverovatna Tijana Bošković. Korektorka je snažno udarila po bloku, lopta je završila u autu i slavlje je moglo da počne.

Nedugo nakon toga upravo je Boškovićeva bila u kadru kada su je preplavile emocije zbog velikog uspeha. Inače, Vakifbank je Ezačibašijev najveći rival, a zanimljivo je da je njihov trener upravo selektor odbojkašica Srbije Đovani Gvideti.

Za Boškovićevu je ovo druga titula klupskog prvaka sveta, a za Stevanovićevoj prvo. Obe su sa reprezentacijom Srbije bile prvakinje sveta u dva navrata, pošto su 2018. i 2022. stizale do zlatnih odličja.

Da su i Bošković i Stevanović briljirale na završnom turniru pokazuje da su obe završile u idealnoj postavi turnira, a da je Boškovićeva izabrana za MVP turnira. Kako i ne bi kada je Ezačibašiju donela čak 27 poena u velikom finalu.