Odbojkaši Srbije ostvarili su bitnu pobedu u sedmom kolu Lige nacija savladavši Kubu.
Srbija je pobedila Kubu sa 3-1 u setovima (25:19, 13:25, 25:23, 25:22).
Izabranicima Georgea Krecua to je bila četvrta pobeda (4-2), dok su Kubanci i dalje bez ijedne – na 0-7.
“Orlovi” su odigrali jako dobar prvi set, ali je Kuba u drugom pokazala zašto je pred meč stavljena kao favorit od strane bukmejkera.
Treći i četvrti set su igrali “na iglama”, ali u obe dramatične završnice kao pobednik izašla je Srbija – u četvrtom nakon preokreta od -3 u završnici (15:18).
Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Marinović sa 18 poena, Perić je upisao 14, a po deset su imali Kulpinac i kapiten Nedeljković.
Na drugoj strani Lopes je imao 15, Maso 13, a Simon i Jant po 12 poena.
Srbiju sada očekuje duel sa domaćinom turnira Francuskom 27. juna, dok Kuba dan kasnije igra sa Iranom.