12. Septembra 2025.

Srbija ponovo u Manili ganja svjetsko zlato – da li je realno?

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije će u podmlađenom sastavu odmjeriti snage sa rivalima na najvećoj sceni – Svjetkom prvenstvu.

Kao i košarkaši pre dve godine, odbojkaši će na Filipinima pokušati da se okite najsjajnijim odličjem, ali da bi u tome uspeli moraju da naprave veliki podvig i iznenade sve one koji su im dali minimalne šanse za tako nešto.

SP će se održati od 12. do 28. septembra u Kezon Sitiju i Pasaj Sitiju, predgrađima Manile, na Filipinima. Prvenstvo će se igrati u dve dvorane: “Araneta Koloseumu” u Kezon Sitiju i Areni “SM Azijski mol” u Pasaj Sitiju, gde će se odigrati svi mečevi od osmine finala do finala.

Prvi meč će biti odigran u petak između Tunisa i domaćina, a sa početkom od 13 časova.

Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u H grupi sa Brazilom, Češkom i Kinom u Manili. Srbija će prvi meč u H grupi odigrati protiv Češke u nedelju, 14. septembra od 11.30 časova po našem vremenu.

Seniori Srbije će u 2. kolu H grupe igrati protiv Kine u utorak, 16. septembra od 15.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 3. kolu, protiv Brazila u četvrtak, 18. septembra od 4.00 časa ujutro po našem vremenu.

Plasman u osminu finala izboriće 2 reprezentacije, a selekcije iz H igraće protiv dve najbolje reprezentacije iz A grupe u kojoj igraju Filipini, Iran, Egipat i Tunis.

Srbija ponovo u Manili ganja svetsko zlato – da li je realno?

Utakmice u H, A, D i E grupi igraće se u Areni “SM Azijski mol” u Pasaj Sitiju, a mečevi u B, C, F i G grupi u „Araneta Koloseumu“ u Kezon Sitiju.

George Krecu, selektor Srbije, saopštio je spisak igrača (14) koji će igrati na Svetskom prvenstvu: Nikola Jovović, Vuk Todorović, Dražen Luburić, Dušan Nikolić, Stefan Negić, Aleksandar Nedeljković, Nemanja Mašulović, Aleksandar Stefanović, Vladimir Gajović, Marko Ivović, Miran Kujundžić, Pavle Perić, Veljko Mašulović i Nikola Brborić.

U stručnom štabu muške seniorske reprezentacije Srbije, pored Krecua, su Neven Majstorović, drugi trener, Matijas Rebeles Kioći, kondicioni trener, Đorđe Pejić i Kasper Jakub Nalepka, statističari, Nikola Milićević i Ivan Ružić, fizioterapeuti, Lazar Mičeta, doktor, i Edin Škorić, tim menadžer.

Titulu svetskog šampiona brani selekcija Italije, koja je 2022. u finalu SP savladala Poljsku rezultatom 3:1, po setovima 22:25, 25:21, 25:18, 25:20. Odbojkaši Srbije su na prethodnom SP zauzeli deveto mesto.

Naredno SP biće odigrano 2027. godine.

B92.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare