On je naglasio da se dopisom koji je jutros stigao traži da Odjeljenje za privredu otvori nekoliko kancelarija koje će dočekati 41.000 penzionera, gdje svaki penzioner mora da da brojne podatke i predoči ugovor potpisan sa “Elektroprivredom”.
Napomenuo je da je to komplikovana procedura, kako za penzionere, tako i za administraciju, i da je to posao koji se ne može završiti ni za tri mjeseca.
“Dajte da uplatimo ljudima na žiro račun ta sredstva i da ih potroše na šta hoće”, poručio je Stanivuković.
“Banjaluka ima sredstva u iznosu od 2,6 miliona KM i spremni smo odmah da isplatimo jednokratne novčane pomoći za penzionere, kako je i ranije dogovoreno sa Udruženjem penzionera”, istakao je Stanivuković, dodajući da je sve na računu spremno.
“U rebalans budžeta stavili smo stavku kako je dogovoreno sa Udruženjem penzionera grada, a to je da doznaka penzionerima bude kao direktna jednokratna novčana pomoć grada Banjaluke. U budžetu stoji doznaka pojedincima. Međutim, skupštinska većina je svojom odlukom i 21 amandmanom opet to vratila kao dio sredstava koji mora ići Elektroprivredi. Meni je žao zbog toga jer su penzioneri jedinstveno rekli ‘novac dajte nama, a ne Elektroprivredi'”, pojasnio je on.
Napomenuo je da je Gradska uprava slala i dopis Fondu penzijsko-invalidskog osiguranja i tražila podatke odnosno spisak penzionera, kako bi grad vršio uplatu, ali da Fond nije dostavio podatke, pravdajući se da su to povjerljivi podaci.
“Ostaje nam da zamolimo Elektroprivredu, Fond PIO i Skupštinu da usliše želju penzionera da im se novac doznači direktno. Zar nije najjednostavnije da uz penziju dođe i dio dodatka od grada”, dodao je Stanivuković.